VLetenky

Mníchov s Eurowings od 40 EUR

Burg Hohenschwangau
Bavorský zámok Hohenschwangau pri hranici s Rakúskom (foto: Polybert49/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestu do nemeckého Bavorska máte príležitosť uskutočniť (i na “predĺžený víkend”) priamym spojením leteckej spoločnosti Eurowings aj zo slovenských Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bavorskej metropoly Mníchov sa predávajú za 40 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku novembra 2018 do konca marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 9. novembra (piatok) s návratom z nemeckého Mníchova (MUC) dňa 11. novembra 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Košice – Mníchov za 40 EUR (09.11.-11.11.2018 / piatok – nedeľa)

KSC-MUC
Košice, Slovensko – Mníchov, Nemecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bavorsko

Ak sa zaraďujete do skupiny fanúšikov kultúry, priaznivcov bohatej histórie či milovníkov prekrásnej alpskej prírody, v nemeckom Bavorsku sa budete určite cítiť ako doma. Na svoje si prídu hlavne entuziasti v oblasti pešej turistiky v neveľmi vzdialených Alpách, ktorí majú šancu zrealizovať výlet do populárneho letoviska Garmisch Partenkirchen (Ga-Pa) a obdivovať príťažlivé okolité horské scenérie. Ponúka sa i pokorenie najvyššieho vrchu Nemecka Zugspitze (2962 m) či návšteva neďalekých neskutočne romantických zámočkov Neuschwanstein a Hohenschwangau.

Niečo sa nájde i pre hodovaniachtivých

Samotný Mníchov preslávil aj obľúbený Oktoberfest, ktorý napriek svojmu názvu začína už v septembri a končí sa prvú októbrovú nedeľu. Tento rok sa odohrá v čase od 22. septembra (piatok) do 7. októbra 2018 (nedeľa). Dlhotrvajúci 16-dňový maratón pre priateľov zlatistého moku a bujarej zábavy, najväčší festival svojho druhu na svete, každoročne uvidí viac ako päť miliónov návštevníkov.

Cenovo priaznivé lety z Mníchova

Lety do Mníchova sú však samozrejme vhodné nielen na krátku prehliadku mesta alebo regiónu (či víkendový výlet), ale sú zaujímavé i ako “positioning flights” na bohatú ponuku (nielen) transkontinentálnych (resp. transoceánskych) leteckých liniek z Nemecka (odkiaľ sú väčšinou lety na iné kontinenty cenovo mimoriadne atraktívne a často za výrazne nižšie sumy v porovnaní s Viedňou).

0