VLetenky

Mjanmarsko (Barma) s Qatar Airways v business class od 1143 EUR

Barma
Ngwe Saung na juhozápade Mjanmarska (foto: Go-Myanmar/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu Mjanmarska, v minulosti skôr známeho ako Barma, máte príležitosť využiť (v hlavnej sezóne) aj biznis triedu spoločnosti Qatar Airways z aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky v „business class“ (QR) do Rangúnu (Yangon) sa dajú kúpiť za 1143 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska pri súčasnom nákupe dvoch leteniek.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú (okrem kúpy dvoch leteniek súčasne) cesty v období 01.11.-14.12.2017, 11.01.-06.06. a 11.09.-31.10.2018, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 10. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice novembra 2017 do konca mája 2018 (s výnimkou “zimných sviatkov”).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mjanmarska (v biznis triede QR) nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 14. januára a návrat z Rangúnu (RGN) dňa 28. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Rangún za 1143 EUR/osoba v biznis triede (14.01.-28.01.2018 / pri dvoch cestujúcich)
Praha – Rangún za 31559 CZK/osoba v biznis triede (14.01.-28.01.2018 / na webe QR)

Mjanmarsko (Barma)

Famózne 60-miliónové Mjanmarsko zaberá rozlohu viac ako 676 tisíc km². Veľmi zjednodušene možno povedať, že susedí s Bangladéšom a Indiou na západe, za severného suseda má Čínu, východnú hranicu zdieľa s Laosom a Thajskom, zatiaľ čo juh obmývajú vody Andamanského mora, resp. Bengálskeho zálivu. Vyše 4,5-miliónový Rangún, najľudnatejšie sídlo krajiny, Vás čaká vo vnútrozemí, približne 30 km od pobrežia Andamanského mora v delte rieky Iravádi.

Nielen nádherné a príjemné plážové scenérie Andamanského mora

Ak hľadáte kľudné morské pláže, istotne neostanete sklamaní vo vcelku lákavom Ngapali na brehoch Bengálskeho zálivu (krásou a kvalitou určite nezaostávajú za svojou thajskou konkurenciou). Prekrásne zlaté pagody Vás potešia v Rangúne i v blízkom meste Bago. Cestou smerom na sever natrafíte na nové hlavné mesto krajiny – rušné Naypiydaw.

Tisíce pagôd, jazerá s plávajúcimi dedinami i skvelé himalájske päťtisícovky

Rozhodne neobíďte rozľahlú Bagan Archeological Zone s tisíckami očarujúcoch pagôd. Zaiste upúta impresívne miliónové mesto Mandalay na hornom toku rieky Iravádi. Fascinujúce neďaleké jazero Inle očarí kúzelnými plávajúcimi dedinami. V najsevernejšom výbežku krajiny vo východných Himalájach v blízkosti čínskej hranice (asi 100 km na sever od Putao), nájdete najvyšší vrch celej oblasti juhovýchodnej Ázie – magický Hkakabo Razi (5881 m) s pôsobivým priľahlým národným parkom a výbornými podmienkami pre pešiu (vysokohorskú) turistiku a plavby “na divokej vode”.

0