VLetenky

Mjanmarsko (Barma) s Qatar Airways od 561 EUR

Kyaiktiyo Pagoda
Kyaiktiyo Pagoda (Golden Rock) v južnej časti Mjanmarska (foto: Staffan Scherz/Flickr/CC BY 2.0)

Za prírodným i kultúrnym bohatstvom Mjanmarska (v minulosti skôr známeho ako Barma) láka ponuka spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do mjanmarského veľkomesta Rangún (Yangon) máte príležitosť kúpiť za 561 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú cesty od 20. januára do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 25.03.-05.04. a 27.06.-20.07.2015, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 16. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mjanmarska (Barmy) nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. februára s návratom z Rangúnu (RGN) dňa 19. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Rangún za 561 EUR (04.02.-19.02.2015)
Viedeň – Rangún za 571 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Rangún za 588 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Rangún za 16430 CZK (rezervácia v ČJ)

Mjanmarsko (Barma)

Famózne 60-miliónové Mjanmarsko zaberá rozlohu viac ako 676 tisíc km². Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že susedí s Bangladéšom a Indiou na západe, za severného suseda má Čínu, východnú hranicu zdieľa s Laosom a Thajskom, zatiaľ čojuh obmývajú vody Andamanského mora, resp. Bengálskeho zálivu. Vyše 4,5-miliónový Rangún, najľudnatejšie sídlo krajiny, Vás čaká vo vnútrozemí, približne 30 km od pobrežia Andamanského mora v delte rieky Iravádi.

Nielen nádherné a príjemné plážové scenérie Andamanského mora

Ak hľadáte kľudné morské pláže, istotne neostanete sklamaní vo vcelku atraktívnom Ngapali na brehoch Bengálskeho zálivu (krásou a kvalitou určite nezaostávajú za svojou thajskou konkurenciou). Prekrásne zlaté pagody Vás potešia v Rangúne i v blízkom meste Bago. Cestou smerom na sever naďabíte na nové hlavné mesto krajiny – rušné Naypiydaw.

Tisíce pagôd, jazerá s plávajúcimi dedinami i skvelé himalájske päťtisícovky

Rozhodne neobíďte rozľahlú Bagan Archeological Zone s tisíckami okúzľujúcich pagôd. Istotne upúta impresívne miliónové mesto Mandalay na hornom toku rieky Iravádi. Fascinujúce neďaleké jazero Inle očarí kúzelnými plávajúcimi dedinami. V najsevernejšom výbežku krajiny vo východných Himalájach v blízkosti čínskej hranice (asi 100 km severne) od Putao, nájdete najvyšší vrch celej oblasti juhovýchodnej Ázie – magický Hkakabo Razi (5881 m) s pôsobivým priľahlým národným parkom a výbornými podmienkami pre pešiu (vysokohorskú) turistiku a plavby “na divokej vode”.

0