VLetenky

Mjanmarsko (Barma) s Qatar Airways od 452 EUR

Barma
Bagan – z 10 000 chrámov sa zachovalo okolo 2200 svätýň (foto: KX Studio/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku Mjanmarska, v minulosti skôr známeho ako Barma, máte šancu využiť ponuku spoločnosti Qatar Airways (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do miestneho veľkomesta Mandalay sa predávajú za 452 EUR s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 15. novembra 2018, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 25. februára (do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku apríla do polovice novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Mjanmarska môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. apríla (piatok) a návrat z Mandalay (MDL) dňa 20. apríla 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Mandalay za 452 EUR (06.04.-20.04.2018)

BUD-MDL

Mjanmarsko (Barma)

Famózne 60-miliónové Mjanmarsko zaberá rozlohu viac ako 676 tisíc km². Veľmi zjednodušene možno povedať, že susedí s Bangladéšom a Indiou na západe, za severného suseda má Čínu, východnú hranicu zdieľa s Laosom a Thajskom, zatiaľ čo juh obmývajú vody Andamanského mora, resp. Bengálskeho zálivu. Vyše 4,5-miliónový Rangún, najľudnatejšie sídlo krajiny, Vás čaká vo vnútrozemí, približne 30 km od pobrežia Andamanského mora v delte rieky Iravádi.

Nielen nádherné a príjemné plážové scenérie Andamanského mora

Ak hľadáte kľudné morské pláže, istotne neostanete sklamaní vo vcelku lákavm Ngapali na brehoch Bengálskeho zálivu (krásou a kvalitou určite nezaostávajú za svojou thajskou konkurenciou). Prekrásne zlaté pagody Vás potešia v Rangúne i v blízkom meste Bago. Cestou smerom na sever natrafíte na nové hlavné mesto krajiny – rušné Naypiydaw.

Tisíce pagôd, jazerá s plávajúcimi dedinami i skvelé himalájske päťtisícovky

Rozhodne neobíďte rozľahlú Bagan Archeological Zone s tisíckami očarujúcich pagôd. Zaiste upúta impresívne miliónové mesto Mandalay na hornom toku rieky Iravádi. Fascinujúce neďaleké jazero Inle očarí kúzelnými plávajúcimi dedinami. V najsevernejšom výbežku krajiny vo východných Himalájach blízko čínskej hranice (asi 100 km severne od Putao), nájdete najvyšší vrch celej oblasti juhovýchodnej Ázie – magický Hkakabo Razi (5881 m) s pôsobivým priľahlým národným parkom a výbornými podmienkami pre pešiu (vysokohorskú) turistiku a plavby “na divokej vode”.

0