VLetenky

Mjanmarsko (Barma) s Cathay Pacific od 499 EUR

Ngapali
Ngapali Beach na juhozápade (foto: ReflectedSerendipity/Shaun Dunphy /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovateľov uprednostňujúcich oblasť Indočíny vábi ponuka spoločnosti Cathy Pacific (z aliancie Oneworld v spolupráci s partnermi) na návštevu Mjanmarska/Barmy (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do mjanmarského veľkomesta Rangún (Yangon) kúpite za 499 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 28.12.-19.06. a 10.08.-31.10., min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cene nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od marca do júna 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mjanmarska (Barmy) nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 2. marca a návrat z Rangúnu (RGN) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Rangún za 499 (02.03.-16.03.2016)
Praha – Rangún za 532 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Rangún za 14089 CZK (rezervácia v ČJ)

Mjanmarsko (Barma)

Famózne 60-miliónové Mjanmarsko zaberá rozlohu viac ako 676 tisíc km². Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že susedí s Bangladéšom a Indiou na západe, za severného suseda má Čínu, východnú hranicu zdieľa s Laosom a Thajskom, zatiaľ čo juh obmývajú vody Andamanského mora, resp. Bengálskeho zálivu. Vyše 4,5-miliónový Rangún, najľudnatejšie sídlo krajiny, Vás čaká vo vnútrozemí, približne 30 km od pobrežia Andamanského mora v delte rieky Iravádi.

Nielen nádherné a pohodové plážové scenérie Andamanského mora

Ak hľadáte pokojné morské pláže, istotne neostanete sklamaní vo vcelku lákavom Ngapali na brehoch Bengálskeho zálivu (krásou a kvalitou určite nezaostávajú za svojou thajskou konkurenciou). Prekrásne zlaté pagody Vás potešia v Rangúne i v blízkom meste Bago. Cestou smerom na sever naďabíte na nové hlavné mesto krajiny – rušné Naypiydaw.

Tisíce pagôd, jazerá s plávajúcimi dedinami i skvelé himalájske päťtisícovky

Rozhodne neobíďte rozľahlú Bagan Archeological Zone s tisíckami očarujúcich pagôd. Nepochybne upúta aj impresívne miliónové mesto Mandalay na hornom toku rieky Iravádi. Fascinujúce neďaleké jazero Inle očarí kúzelnými plávajúcimi dedinami. V najsevernejšom výbežku krajiny vo východných Himalájach v blízkosti čínskej hranice (asi 100 km severne od Putao), nájdete najvyšší vrch celej oblasti juhovýchodnej Ázie – magický Hkakabo Razi (5881 m) s pôsobivým priľahlým národným parkom a výbornými podmienkami pre pešiu (vysokohorskú) turistiku i plavby “na divokej vode”.

0