VLetenky

Mjanmarsko (Barma) s British Airways od 537 EUR

Ngapali
Ngapali (Beach) na juhozápade Mjanmarska (foto: Go-Myanmar/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovateľov preferujúcich oblasť Indočíny zvádza ponuka British Airways (z aliancie Oneworld v spolupráci s partnermi) na návštevu Mjanmarska/Barmy (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do mjanmarského veľkomesta Rangún (Yangon) sa predávajú za 14532 CZK (alebo v prepočte cca 537 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 04.01.-11.03. a 10.09.-30.11.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cene nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu marca a počas jesene 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mjanmarska (Barmy) nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. marca a návrat z Rangúnu (RGN) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Rangún za 14532 CZK (02.03.-26.03.2016)

Mjanmarsko (Barma)

Znamenité 60-miliónové Mjanmarsko zaberá rozlohu vyše 676 tisíc km². Veľmi zjednodušene možno povedať, že susedí s Bangladéšom a Indiou na západe, za severného suseda má Čínu, východnú hranicu si delí s Laosom a Thajskom, kým juh obmývajú vody Andamanského mora, resp. Bengálskeho zálivu. Viac ako 4,5-miliónový Rangún, najľudnatejšie sídlo krajiny, Vás očakáva vo vnútrozemí, zhruba 30 km od pobrežia Andamanského mora v delte rieky Iravádi.

Nielen prekrásne a príjemné plážové scenérie Andamanského mora

Pokiaľ hľadáte kľudné morské pláže, určite nezostanete sklamaní v celkom pútavom Ngapali na brehoch Bengálskeho zálivu (krásou a kvalitou istotne nezaostávajú za svojou thajskou konkurenciou). Nádherné zlaté pagody Vás potešia v Rangúne aj v blízkom meste Bago. Cestou smerom na sever natrafíte na nové hlavné mesto krajiny – pulzujúce Naypiydaw.

Tisíce pagôd, jazerá s plávajúcimi dedinami i úžasné himalájske päťtisícovky

Rozhodne nevynechajte rozľahlú Bagan Archeological Zone s tisíckami okúzľujúcich pagôd. Určite upúta pôsobivé miliónové mesto Mandalay na hornom toku rieky Iravádi. Fantastické neďaleké jazero Inle okúzli čarovnými plávajúcimi dedinami. V najsevernejšom výbežku krajiny vo východných Himalájach v blízkosti čínskej hranice (asi 100 km na sever od Putao), nájdete najvyšší vrch celej oblasti juhovýchodnej Ázie – dramatický Hkakabo Razi (5881 m) s impresívnym priľahlým národným parkom a vynikajúcimi podmienkami pre pešiu (vysokohorskú) turistiku aj plavby “na divokej vode”.

0