VLetenky

Mjanmarsko (Barma) a Čína s Air China od 464 EUR

Ngapali Beach
Skvelá Ngapali Beach na juhozápade Mjanmarska/Barmy (foto: Stefan Fussan/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovateľov preferujúcich oblasť Indočíny vábi tarif Air China na návštevu Mjanmarska (v minulosti známeho ako Barma) spojenou s “obhliadkou” čínskeho Pekingu (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do mjanmarského Rangúnu (Yangon) v spojení s “prehliadkou” Pekingu sa dajú kúpiť za 464 EUR s odletom z Budapešti a návratom z Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 18.11.-16.12.2015, 28.12.2015-26.03.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne na konci februára / na začiatku marca 2016.

Príklad cestovného itinerára:
22.02.2016 Budapešť (BUD) – Peking (PEK)
24.02.2016 Peking (PEK) – Rangún (RGN)
09.03.2016 Rangún (RGN) – Peking (PEK) – Viedeň (VIE)

Rezervácia letenky:
Budapešť – Peking (stop) – Rangún – Viedeň za 464 EUR (22.02./24.02.-09.03.2016)

Mjanmarsko (Barma)

Famózne 60-miliónové Mjanmarsko zaberá rozlohu viac ako 676 tisíc km². Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že susedí s Bangladéšom a Indiou na západe, za severného suseda má Čínu, východnú hranicu zdieľa s Laosom a Thajskom, zatiaľ čo juh obmývajú vody Andamanského mora, resp. Bengálskeho zálivu. Vyše 4,5-miliónový Rangún, najľudnatejšie sídlo krajiny, Vás čaká vo vnútrozemí, približne 30 km od pobrežia Andamanského mora v delte rieky Iravádi.

Nielen nádherné a príjemné plážové scenérie Andamanského mora

Ak hľadáte pokojné morské pláže, istotne neostanete sklamaní vo vcelku atraktívnom Ngapali na brehoch Bengálskeho zálivu (krásou a kvalitou určite nezaostávajú za svojou thajskou konkurenciou). Prekrásne zlaté pagody Vás potešia v Rangúne i v blízkom meste Bago. Cestou smerom na sever naďabíte na nové hlavné mesto krajiny – rušné Naypiydaw.

Tisíce pagôd, jazerá s plávajúcimi dedinami i skvelé himalájske päťtisícovky

Rozhodne neobíďte rozľahlú Bagan Archeological Zone s tisíckami očarujúcich pagôd. Istotne upúta impresívne miliónové mesto Mandalay na hornom toku rieky Iravádi. Fascinujúce neďaleké jazero Inle očarí kúzelnými plávajúcimi dedinami. V najsevernejšom výbežku krajiny vo východných Himalájach v blízkosti čínskej hranice (asi 100 km severne od Putao), nájdete najvyšší vrch celej oblasti juhovýchodnej Ázie – magický Hkakabo Razi (5881 m) s pôsobivým priľahlým národným parkom a výbornými podmienkami pre pešiu (vysokohorskú) turistiku i plavby “na divokej vode”.

0