VLetenky

Minnesota s KLM od 350 EUR

Voyageurs National Park
Voyageurs National Park, Minnesota (foto: National Park Service/Wikimedia Commons/CC0)

Cestovateľom mieriacim na americký Midwest (do Minnesoty či do jej širšieho okolia) by mohla padnúť vhod ponuka Air France-KLM a partnerov z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Minneapolis v štáte Minnesota kúpite za 350 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku septembra 2018 do začiatku apríla 2019..

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Minnesoty môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 5. septembra s návratom z Minneapolis-Saint Paul Intl Airport (MSP) dňa 18. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Minneapolis za 350 EUR (05.09.-18.09.2018)

VIE-MSP
Viedeň, Rakúsko – Minneapolis, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Minnesota

Famózna Minnesota Vás očakáva v stredozápadnej partii Spojených štátov amerických. Susedí so Severnou Dakotou a Južnou Dakotou na západe, s Iowou na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Wisconsinom na východe, ako aj s kanadskými provinciami Ontario a Manitoba na severe. Status administratívno-politického centra tohto amerického štátu má pôsobivé súmestie Minneapolis-Saint Paul, nazývané aj “Twin City”.

Fenomenálne Mississipppi

V blízkosti Twin City sa vlieva pozoruhodná Minnesota River do majestátneho Mississippi. Práve v severnej Minnesote v impresívnom Lake Itasca, začína Mississippi svoju 3734 km dlhú cestu naprieč celou USA zo severu na juh ku svojej impozantnej delte v oblasti New Orleans (Lousiana), kde sa vlieva do obrovitého Mexického zálivu. Za splavný (pre väčšie lode) sa pokladá úsek od Minneapolis po New Orleans (v dĺžke cca 3130 km), jedna z najdôležitejších dopravných ciest “Štátov”.

Odskočíte si aj do Južnej Dakoty?

V prípade dostatočných časových možností si určite skúste odskočiť i do susednej Južnej Dakoty. V South Dakota natrafíte v regióne Rapid City na preslávenú horu Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch amerických prezidentov (G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt a A. Lincoln). Istotne nevynechajte ani neďaleký fascinujúci národný park Badlands N.P.

Nízkonákladová pozemná doprava v širšom okolí Minnesoty

Zo samotného Minneapolis-Saint Paul docestujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus cez susedný Wisconsin (Milwaukee/Madison) do Chicaga v americkom štáte Illinois (odkiaľ možno pokračovať prakticky do takmer celej východnej polovice USA). Pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu začínajú ceny cestovných lístkov u firmy Megabus na 1 USD.

0