VLetenky

Minnesota s Condor Airlines za 360 EUR

Voyageurs National Park
Voyageurs National Park, Minnesota (foto: National Park Service/Wikimedia Commons/CC0)

Cestovateľom smerujúcim na americký stredozápad (na začiatku letného obdobia) by mohla padnúť vhod ponuka nemeckej aerolínie Condor v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Minneapolis v štáte Minnesota sa dajú kúpiť za 360 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Minnesoty môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 21. mája s návratom z Minneapolis-Saint Paul Intl Airport (MSP) dňa 28. mája 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Minneapolis za 360 EUR (21.05.-28.05.2020)

PRG-MSP
Praha, Česká republika – Minneapolis, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Minnesota

Famózna Minnesota Vás očakáva v stredozápadnej partii Spojených štátov amerických. Susedí so Severnou Dakotou a Južnou Dakotou na západe, s Iowou na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Wisconsinom na východe, ako aj s kanadskými provinciami Ontario a Manitoba na severe. Status administratívno-politického centra tohto amerického štátu má rozľahlé súmestie Minneapolis-Saint Paul, nazývané aj “Twin City”.

Fenomenálne Mississipppi

V blízkosti Twin City sa vlieva pozoruhodná Minnesota River do majestátneho Mississippi. Práve v severnej Minnesote v pôsobivom Lake Itasca, začína Mississippi svoju 3734 km dlhú cestu naprieč celou USA zo severu na juh ku svojej impozantnej delte v oblasti New Orleans (Lousiana), kde sa vlieva do obrovitého Mexického zálivu. Za splavný (pre väčšie lode) sa pokladá úsek od Minneapolis po New Orleans (v dĺžke cca 3130 km), jedna z najdôležitejších dopravných ciest “Štátov”.

Odskočíte si aj do Južnej Dakoty?

V prípade dostatočných časových možností si určite skúste “odbehnúť” i do susednej Južnej Dakoty. V South Dakota natrafíte v regióne Rapid City na preslávenú horu Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch amerických prezidentov (G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt a A. Lincoln). Istotne neobíďte ani neďaleký fascinujúci národný park Badlands N.P.

Nízkonákladová pozemná doprava v širšom okolí Minnesoty

Zo samotného Minneapolis-Saint Paul docestujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus cez susedný Wisconsin (Milwaukee/Madison) do Chicaga v americkom štáte Illinois (odkiaľ možno pokračovať prakticky do takmer celej východnej polovice USA). Pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu začínajú ceny cestovných lístkov u firmy Megabus na 1 USD.

0

Add a Comment