VLetenky

Minnesota s Condor Airlines od 550 EUR

Minneapolis
Minneapolis – “Lowry Bridge” cez Mississippi (foto: Mac H/media601 /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovateľom mieriacim na americký stredozápad na začiatku letných prázdnin by sa mohla hodiť ponuka nemeckej aerolinky Condor v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Minneapolis v štáte Minnesota kúpite za 550 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť prázdninových leteniek za najnižšiu cenu nájdete v obmedzenom množstve s odletom na konci júna / návratom v júli 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Minnesoty môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 29. júna (piatok) s návratom z Minneapolis-Saint Paul Intl Airport (MSP) dňa 15. júla 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Praha – Minneapolis za 550 EUR (29.06.-15.07.2018)

PRG-MSP
Praha, Česká republika – Minneapolis, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Minnesota

Znamenitá Minnesota Vás čaká v stredozápadnej časti Spojených štátov amerických. Susedí so Severnou Dakotou a Južnou Dakotou na západe, s Iowou na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Wisconsinom na východe, ako i s kanadskými provinciami Ontario a Manitoba na severe. Status administratívno-politického centra tohto amerického štátu má impresívne súmestie Minneapolis-Saint Paul, nazývané i “Twin City”.

Geniálne Mississipppi

V blízkosti Twin City sa vlieva pozoruhodná Minnesota River do impozantného Mississippi. Práve v severnej Minnesote v pôsobivom Lake Itasca, začína Mississippi svoju 3734 km dlhú cestu naprieč celou USA zo severu na juh ku svojej majestátnej delte v oblasti New Orleans (Lousiana), kde sa vlieva do gigantického Mexického zálivu. Za splavný (pre väčšie lode) sa považuje úsek od Minneapolis po New Orleans (v dĺžke cca 3130 km), jedna z najvýznamnejších dopravných ciest “Štátov”.

Odskočíte si i do Južnej Dakoty?

V prípade dostatočných časových možností si istotne skúste “odbehnúť” aj do susednej Južnej Dakoty. V South Dakota naďabíte v regióne Rapid City na svetoznámu horu Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch amerických prezidentov (G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt a A. Lincoln). Určite neobíďte ani neďaleký fantastický národný park Badlands N.P.

Nízkonákladová pozemná doprava v širšom okolí Minnesoty

Zo samotného Minneapolis-Saint Paul doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus cez susedný Wisconsin (Milwaukee/Madison) do Chicaga v americkom štáte Illinois (odkiaľ sa dá pokračovať v podstate do skoro celej východnej polovice USA). Pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu začínajú ceny cestovných lístkov u firmy Megabus na 1 USD.

0