VLetenky

Minnesota s Condor Airlines od 410 EUR

Minneapolis
Minneapolis – “Stone Arch Bridge” cez Mississippi (foto: Mac H/media601 /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovateľom mieriacim na americký stredozápad (do Minnesoty či do jej širšieho okolia) by mohol padnúť vhod tarif nemeckej aerolínie Condor v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Minneapolis v štáte Minnesota sú v predaji za 410 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Minnesoty môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 1. mája s návratom z Minneapolis-Saint Paul Intl Airport (MSP) dňa 8. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Minneapolis za 410 EUR (01.05.-08.05.2017)

Minnesota

Famózna Minnesota Vás očakáva v stredozápadnej partii Spojených štátov amerických. Susedí so Severnou Dakotou a Južnou Dakotou na západe, s Iowou na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Wisconsinom na východe, ako aj s kanadskými provinciami Ontario a Manitoba na severe. Status administratívno-politického centra tohto amerického štátu má pôsobivé súmestie Minneapolis-Saint Paul, nazývané aj “Twin City”.

Fenomenálne Mississipppi

V blízkosti Twin City sa vlieva pozoruhodná Minnesota River do majestátneho Mississippi. Práve v severnej Minnesote v impresívnom Lake Itasca, začína Mississippi svoju 3734 km dlhú cestu naprieč celou USA zo severu na juh ku svojej impozantnej delte v oblasti New Orleans (Lousiana), kde sa vlieva do gigantického Mexického zálivu. Za splavný (pre väčšie lode) sa pokladá úsek od Minneapolis po New Orleans (v dĺžke cca 3130 km), jedna z najdôležitejších dopravných ciest “Štátov”.

Odskočíte si aj do Južnej Dakoty?

V prípade dostatočných časových možností si určite skúste odskočiť i do susednej Južnej Dakoty. V South Dakota natrafíte v regióne Rapid City na preslávenú horu Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch amerických prezidentov (G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt a A. Lincoln). Istotne nevynechajte ani neďaleký fascinujúci národný park Badlands N.P.

Nízkonákladová pozemná doprava v širšom okolí Minnesoty

Zo samotného Minneapolis-Saint Paul docestujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus cez susedný Wisconsin (Milwaukee/Madison) do Chicaga v americkom štáte Illinois (odkiaľ možno pokračovať prakticky do takmer celej východnej polovice USA). Pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu začínajú ceny cestovných lístkov u firmy Megabus na 1 USD.

0