VLetenky

Minnesota s Condor Airlines od 360 EUR

Voyageurs National Park
Voyageurs National Park, Minnesota (foto: National Park Service/Wikimedia Commons/CC0)

Cestovateľom mieriacim na americký stredozápad (na konci letného obdobia) by sa mohla hodiť ponuka nemeckej aerolinky Condor v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Minneapolis v štáte Minnesota sa dajú kúpiť za 360 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla pri uplatnení kupónu “langstreckenbild” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (zo základnej ceny 380 EUR).

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas septembra 2018 – s platnosťou 20 EUR promokódu “langstreckenbild” do 14. augusta.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Minnesoty môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 7. septembra s návratom z Minneapolis-Saint Paul Intl Airport (MSP) dňa 18. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Minneapolis za 360 EUR so zľavou / 380 EUR pred zľavou (07.09.-18.09.2018)

Pozn.: Kód na zľavu 20 EUR sa zadáva počas rezervácie po vyplnení osobných údajov (pred platbou)

PRG-MSP
Praha, Česká republika – Minneapolis, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Minnesota

Znamenitá Minnesota Vás čaká v stredozápadnej časti Spojených štátov amerických. Susedí so Severnou Dakotou a Južnou Dakotou na západe, s Iowou na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Wisconsinom na východe, ako i s kanadskými provinciami Ontario a Manitoba na severe. Status administratívno-politického centra tohto amerického štátu má impresívne súmestie Minneapolis-Saint Paul, nazývané i “Twin City”.

Geniálne Mississipppi

V blízkosti Twin City sa vlieva pozoruhodná Minnesota River do impozantného Mississippi. Práve v severnej Minnesote v impresívnom Lake Itasca, začína Mississippi svoju 3734 km dlhú cestu naprieč celou USA zo severu na juh ku svojej majestátnej delte v oblasti New Orleans (Lousiana), kde sa vlieva do obrovitého Mexického zálivu. Za splavný (pre väčšie lode) sa povyžuje úsek od Minneapolis po New Orleans (v dĺžke cca 3130 km), jedna z najvýznamnejších dopravných ciest “Štátov”.

Odskočíte si i do Južnej Dakoty?

V prípade dostatočných časových možností si istotne skúste “odbehnúť” aj do susednej Južnej Dakoty. V South Dakota naďabíte v regióne Rapid City na legendárnu horu Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch amerických prezidentov (G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt a A. Lincoln). Určite nevynechajte ani neďaleký fantastický národný park Badlands N.P.

Nízkonákladová pozemná doprava v širšom okolí Minnesoty

Zo samotného Minneapolis-Saint Paul doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus cez susedný Wisconsin (Milwaukee/Madison) do Chicaga v americkom štáte Illinois (odkiaľ sa dá pokračovať v podstate do skoro celej východnej polovice USA). Pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu začínajú ceny cestovných lístkov u firmy Megabus na 1 USD.

0