VLetenky

Minnesota s American Airlines od 404 EUR

Minneapolis-Saint Paul
Sugestívna večerná panoráma minesottského Minneapolis (foto: Dustin Gaffke/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľom smerujúcim na americký Midwest (do Minnesoty či do jej širšieho okolia) by sa mohol hodiť tarif American Airlines v spolupráci s partnermi z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Minneapolis v štáte Minnesota sa dajú kúpiť za 404 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.09.-16.12.2016 a 09.01.-22.03.2017, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 3. augusta (či do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Minnesoty nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 9. septembra s návratom z Minneapolis-Saint Paul Intl Airport (MSP) dňa 18. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Minneapolis za 404 EUR (09.09.-18.09.2016)

Minnesota

Znamenitá Minnesota Vás čaká v stredozápadnej časti Spojených štátov amerických. Susedí so Severnou Dakotou a Južnou Dakotou na západe, s Iowou na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Wisconsinom na východe, ako i s kanadskými provinciami Ontario a Manitoba na severe. Status administratívno-politického centra tohto amerického štátu má impresívne súmestie Minneapolis-Saint Paul, nazývané i “Twin City”.

Geniálne Mississipppi

V blízkosti Twin City sa vlieva pozoruhodná Minnesota River do impozantného Mississippi. Práve v severnej Minnesote v pôsobivom Lake Itasca, začína Mississippi svoju 3734 km dlhú cestu naprieč celou USA zo severu na juh ku svojej majestátnej delte v oblasti New Orleans (Lousiana), kde sa vlieva do gigantického Mexického zálivu. Za splavný (pre väčšie lode) sa považuje úsek od Minneapolis po New Orleans (v dĺžke cca 3130 km), jedna z najvýznamnejších dopravných ciest “Štátov”.

Odskočíte si i do Južnej Dakoty?

V prípade dostatočných časových možností si istotne skúste odskočiť aj do susednej Južnej Dakoty. V South Dakota naďabíte v regióne Rapid City na legendárnu horu Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch amerických prezidentov (G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt a A. Lincoln). Určite neobíďte ani neďaleký fantastický národný park Badlands N.P.

Nízkonákladová pozemná doprava v širšom okolí Minnesoty

Zo samotného Minneapolis-Saint Paul doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus cez susedný Wisconsin (Milwaukee/Madison) do Chicaga v americkom štáte Illinois (odkiaľ sa dá pokračovať v podstate do skoro celej východnej polovice USA). Pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu začínajú ceny cestovných lístkov u firmy Megabus na 1 USD.

0