VLetenky

Minnesota s American Airlines od 403 EUR

Minneapolis-Saint Paul
“Skyline” dvojičiek Minneapolis-Saint Paul (foto: AlexiusHoratius/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovateľom mieriacim na americký Midwest (do Minnesoty či do jej širšieho okolia) by mohol padnúť vhod tarif American Airlines v spolupráci s partnermi z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Minneapolis v štáte Minnesota sa predávajú za 403 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016 a 04.04.-22.04.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne na začiatku doby platnosti zimného letového poriadku.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Minnesoty nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 31. októbra s návratom z Minneapolis-Saint Paul Intl Airport (MSP) dňa 7. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Minneapolis za 403 EUR (31.10.-07.11.2015)
Viedeň – Minneapolis za 420 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Minneapolis za 429 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Minneapolis za 11728 CZK (rezervácia v SJ)

Minnesota

Famózna Minnesota Vás očakáva v stredozápadnej partii Spojených štátov amerických. Susedí so Severnou Dakotou a Južnou Dakotou na západe, s Iowou na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Wisconsinom na východe, ako aj s kanadskými provinciami Ontario a Manitoba na severe. Status administratívno-politického centra tohto amerického štátu má pôsobivé súmestie Minneapolis-Saint Paul, nazývané aj “Twin City”.

Fenomenálne Mississipppi

V blízkosti Twin City sa vlieva pozoruhodná Minnesota River do majestátneho Mississippi. Práve v severnej Minnesote v impresívmom Lake Itasca, začína Mississippi svoju 3734 km dlhú cestu naprieč celou USA zo severu na juh ku svojej impozantnej delte v oblasti New Orleans (Lousiana), kde sa vlieva do gigantického Mexického zálivu. Za splavný (pre väčšie lode) sa považuje úsek od Minneapolis po New Orleans (v dĺžke cca 3130 km), jedna z najdôležitejších dopravných ciest “Štátov”.

Odskočíte si aj do Južnej Dakoty?

V prípade dostatočných časových možností si určite skúste odskočiť aj do susednej Južnej Dakoty. V South Dakota narazíte v regióne Rapid City na preslávenú horu Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch amerických prezidentov (G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt a A. Lincoln). Istotne nevynechajte ani neďaleký fascinujúci národný park Badlands N.P.

Nízkonákladová pozemná doprava v širšom okolí Minnesoty

Zo samotného Minneapolis-Saint Paul docestujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus cez susedný Wisconsin (Milwaukee/Madison) do Chicaga v americkom štáte Illinois (odkiaľ možno pokračovať prakticky do takmer celej východnej polovice USA). Pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu začínajú ceny cestovných lístkov u firmy Megabus na 1 USD.

0