VLetenky

Mexiko s TUI od 379 EUR

Cancún
Karibský ostrov Isla Mujeres na Mayskej riviére pri Cancúne (foto: Thomassin Mickaël/Flickr/CC BY 2.0)

Predovšetkým flexibilní a pohotoví cestovatelia majú príležitosť spoznať (aj počas vianočných sviatkov) hlavne grandióznu karibskú oblasť stredoamerického Mexika pri využití atraktívnej ponuky (last minute) charterových leteniek s TUI/LOT Polish Airlines (s odletom z Poľska).

Spiatočné letenky na Riviera Maya v “mexickom Karibiku” sú k dispozícii za 1647 PLN (alebo v prepočte cca 379 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 20. decembra (nedeľa) a návratom z mexického prímorského letoviska Cancún (CUN) na polostrove Yucatán o 10 dní neskôr, t.j. dňa 30. decembra 2015 (streda) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Cancún za 1647 PLN (20.12.-30.12.2015)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers Wizz Air (Ryanair) na trase Budapešť – Varšava.

Nízkonákladová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Low costové presuny po Mexiku (a prípadne i po širšom okolí) máte možnosť vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, núkajúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia možnosť sa ponúka i výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko celkom kvalitných (a ekonomicky veľmi dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Rušné Mexico City

Vcelku rozľahlé 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo planéty a hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej časti (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho gigantickej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť obrovské Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie sveta (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí i výborné “Museo Nacional de Antropología”. V relatívne dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti naďabíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Vynikajúca Mexická riviéra a magický Kalifornský záliv

V prípade využívania (nízkonákladovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám snáď podarí spoznať výraznú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri príťažlivých prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s prekrásnymi piesočnatými plážami skúste aj ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Mimoriadne vábivým charakterom oplýva i fascinujúci Kalifornský záliv vrátane príjemných letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) i La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Úžasné historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických špecialít (prevažne) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km na severovýchod od Mexico City). Priaznivci “alternatívnej archeológie” by nemali obísť “Museo de Antropología de Xalapá” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovských olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou vyše 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sú črtami tváre odlišné od pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fenomenálny Yucatán

K “povinným jazdám” sa nepochybne zaraďuje neskutočný polostrov Yucatán, kde určite nevynechajte skvelé Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) a samozrejme v žiadnom prípade legendárne Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Preslávený Tulum ponúkne mimoriadne archeologické pozoruhodnosti priamo na pobreží Karibiku, v relatívne veľkej blízkosti extrémne obľúbeného Cancúnu.

Fantastická Mayská riviéra

V obľúbenom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen si skúste porovnať kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s nádhernými miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú silným lákadlom pre cestovateľov z celého sveta. Nesmierne farebný svet v obdivuhodných podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (obzvlášť v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) patrí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít našej planéty.

0