VLetenky

Mexiko s Transaero od 446 EUR

Riviera Maya
Mestečko Akumal medzi Playa del Carmen a Tulúm (foto: Randy McEoin/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen na Mayskú riviéru (s možnosťou prehliadky Moskvy) sa možno vybrať (aj počas hlavnej karibskej cestovateľskej sezóny) s leteckou spoločnosťou Transaero (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do mexického prímorského letoviska Cancún v mikroregióne Riviera Maya sa predávajú za 446 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky povoľujú cesty v období od 29. októbra 2015 do 25. marca 2016, max. dobu pobytu 6 mesiacov, stop over v Moskve (MOW) a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas doby platnosti zimného letového poriadku (pri návšteve Moskvy budú potrebné ruské vízum).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Mexika môže byť odlet z pražského letiska (PRG) dňa 5. novembra s návratom z mexického Cancúnu (CUN) dňa 20. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Cancún za 446 EUR (05.11.-20.11.2015)
Praha – Cancún za 468 EUR (rezervácia v NJ)

Nízkonákladová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Low costové presuny po Mexiku (a prípadne aj po širšom okolí) sa dajú vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, prevádzkujúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia varianta sa ponúka i výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko vcelku kvalitných (a ekonomicky celkom dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Pulzujúce Mexico City

Vskutku rozľahlé 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo planéty a hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej časti (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho gigantickej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si pozrieť obrovské Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie na svete (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí aj vynikajúce “Museo Nacional de Antropología”. V dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti natrafíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Výborná Mexická riviéra a magický Kalifornský záliv

V prípade využívania (low costovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám snáď podarí uvidieť prevažnú partiu západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri pôvabných prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s nádhernými piesočnatými plážami skúste aj ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Výnimočne vábivým charakterom oplýva i fantastický Kalifornský záliv vrátane pohodových letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) aj La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Úžasné historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických špecialít (hlavne) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km severovýchodne od Mexico City). Fanúšikovia “alternatívnej archeológie” by nemali vynechať “Museo de Antropología de Xalapa” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou viac ako 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sa črtami tváre líšia od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Geniálny Yucatán

V prípade dostatočného časového fondu možno pokračovať až na fenomenálny polostrov Yucatán, kde istotne neobíďte skvelé Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) či preslávené Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Legendárny Tulum núka excelentné archeologické pozoruhodnosti priamo na pobreží Karibiku, v pomerne veľkej blízkosti veľmi obľúbeného Cancúnu.

Príjemný mexický Karibik a fascinujúca Mayská riviéra

V populárnom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte šancu porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s prekrásnymi miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú neskutočným magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Neuveriteľný farebný svet v dych berúcich podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (a najmä v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa radí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít zemegule.

0