VLetenky

Mexiko s KLM od 378 EUR

Cancún
Karibské prímorské letovisko Cancún na mexickej Mayskej Riviére (foto: f. ermert/Flickr/CC BY 2.0)

Aktualizované
Nielen stredoamerické Mexiko máte možnosť navštíviť s ponukou holdingu Air France-KLM v spolupráci s miestnym partnerom Aaroméxico z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Mexika (Cancún) sú k dispozícii za 10224 CZK (alebo v prepočte cca 378 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Do mexického hlavného mesta Mexico City doletíte za 11037 CZK (asi 409 EUR).

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.09.-16.12.2016 a 09.01.-22.03.2017, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 3. augusta (či do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 7. septembra a návrat z mexického Cancúnu (CUN) dňa 22. septembra 2016.

Alternatívou rezervácie letenky do Mexika môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 1. septembra a návrat z mexického Mexico City (MEX) dňa 13. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cancún za 10224 CZK (07.09.-22.09.2016)
Viedeň – Cancún za 389 EUR (rezervácia v AJ)

Viedeň – Mexico City za 11037 CZK (01.09.-13.09.2016)
Viedeň – Mexico City za 424 EUR (rezervácia v AJ)

Nízkonákladová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Low costové presuny po Mexiku (a prípadne i po širšom okolí) sa dajú vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, núkajúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia alternatíva sa ponúka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko celkom kvalitných (a ekonomicky vskutku dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Rušné Mexico City

Vcelku rozsiahle 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo planéty a hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej časti (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho obrovskej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť gigantické Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie sveta (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu).

Výborné múzeá i činné päťtisícové vulkány

Za krátku zastávku v rovnomennej mexickej metropole nepochybne stojí aj vynikajúce antropologické múzeum “Museo Nacional de Antropología”. V relatívne dostupnej vzdialenosti od rozsiahlej miestnej metropolitnej oblasti (resp. mestskej aglomerácie) naďabíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Excelentná Mexická riviéra

V prípade využívania (nízkonákladovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám snáď podarí vzhliadnuť výraznú partiu západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri príťažlivých prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s prekrásnymi piesočnatými plážami skúste aj ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry.

Magický Kalifornský záliv

Mimoriadne pútavým charakterom oplýva okrem pobrežných miest spomenutej Mexickej riviéry aj fascinujúci Kalifornský záliv alias Golfo de California (niekedy zvaný i Sea of Cortez). V tomto atraktívnom mikroregióne Vás očakávajú nielen príjemné letoviská v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) aj La Paz na juhu Kalifornského polostrova (Baja California Peninsula).

Úžasné historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet majestátnych piesočnatých pláží impozantného Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických špecialít (prevažne) z mayského obdobia (pred návštevou prvých európskych osadníkov pod vedením Krištofa Kolumba). Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km na severovýchod od Mexico City).

Obrie Olmécke hlavy v Xalapá

Priaznivci tzv. “alternatívnej archeológie” by v žiadnom prípade nemali obísť “Museo de Antropología de Xalapá” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých titanských olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou vyše 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sú črtami tváre výrazne odlišné od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fenomenálny Yucatán

K sa “povinným jazdám” sa nepochybne radí neskutočný polostrov Yucatán, kde určite nevynechajte skvelé Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) a samozrejme v žiadnom prípade legendárne Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Preslávený Tulum ponúkne mimoriadne archeologické pozoruhodnosti priamo na pobreží Karibiku, v relatívne veľkej blízkosti veľmi populárneho Cancúnu.

Fantastická Mayská riviéra

V obľúbenom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen si skúste porovnať kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s nádhernými miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú značným magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Nesmierne farebný svet v obdivuhodných podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (predovšetkým v neveľkej vzdialenosti ostrova Cozumel) patrí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít zemegule.

0