VLetenky

Mexiko s KLM od 275 EUR

Riviera Maya
Yucatánska mayská Cenote Ik Kil pri Chichén Itza (foto: Graeme Churchard/Flickr/CC BY 2.0)

Do stredoamerického Mexika možno využiť zaujímavý tarif holdingu Air France-KLM v spolupráci s partnerskými spoločnosťami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do prímorského letoviska Acapulco sa predávajú za 275 EUR s odletom zo španielskeho Madridu. Za podobnú sumu sa dá letieť aj do ďalších miest ako San José del Cabo/Los Cabos (mexická Kalifornia), Cancún (Mayská rivéra), Mexico City či Mazatlán (pacifické pobrežie).

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 10.11.-16.12.2015 a 25.12.2015-17.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas prvého kvartálu roku 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mexika nech bude napr. odlet z Madridu (MAD) dňa 6. februára s návratom z mexického mesta Acapulco (ACA) dňa 16. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Madrid – Acapulco za 275 EUR (06.02.-16.02.2016)
Madrid – San José del Cabo za 275 EUR (09.02.-23.02.2016)
Madrid – Cancún za 277 EUR (10.01.-07.02.2016)
Madrid – Mexico City za 279 EUR (06.02.-16.02.2016)
Madrid – Mazatlán za 287 EUR (09.02.-23.02.2016)

Letecký prískok do Madridu

Nízkonákladovú cestu do Madridu možno uskutočniť s ultra low costovými spoločnosťami Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti či z Krakova) alebo Wizz Air (z Budapešti).

Low costová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Nízkonákladové presuny po Mexiku (a prípadne i po širšom okolí) možno vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, obsluhujúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia alternatíva sa núka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko celkom kvalitných (a ekonomicky vcelku dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Rušné Mexico City

Vskutku rozľahlé 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo planéty a hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej partii (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho obrovskej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si pozrieť gigantické Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie na svete (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí i výborné “Museo Nacional de Antropología”. V dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti naďabíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Excelentná Mexická riviéra a dramatický Kalifornský záliv

V prípade využívania (nízkonákladovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám azda podarí vzhliadnuť prevažnú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri príťažlivých prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s prekrásnymi piesočnatými plážami skúste i ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Mimoriadne lákavým charakterom oplýva aj fascinujúci Kalifornský záliv vrátane príjemných letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) aj La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Skvelé historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických pozoruhodností (hlavne) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km na severovýchod od Mexico City). Priaznivci “alternatívnej archeológie” by nemali obísť “Museo de Antropología de Xalapa” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou viac ako 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sa črtami tváre líšia od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fenomenálny Yucatán

V prípade dostatočného časového fondu sa dá pokračovať až na geniálny polostrov Yucatán, kde určite nevynechajte úžasné Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) či legendárne Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Svetoznámy Tulum ponúka vynikajúce archeologické špeciality priamo na pobreží Karibiku, v relatívne veľkej blízkosti veľmi populárneho Cancúnu.

Pohodový mexický Karibik a fantastická Mayská riviéra

V obľúbenom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte možnosť porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s nádhernými miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú neuveriteľným magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Neskutočný farebný svet v dych berúcich podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (a hlavne v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa zaraďuje k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít zemegule.

0