VLetenky

Mexiko s Eurowings od 306 EUR

Tulum
Historický mexický Tulum na karibskej Mayskej riviére (foto: chopin92/pixabay/CC0)

Predovšetkým flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia (hlavne spoza rieky Moravy) majú šancu spoznať nielen grandióznu karibskú oblasť stredoamerického Mexika pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Mayskú riviéru sú k dispozícii za 306 EUR s odletom z nemeckého Kolína (CGN) dňa 12. októbra a návratom z mexického letoviska Cancún (CUN) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. októbra 2017 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Kolín – Cancún za 306 EUR (12.10.-19.10.2017)
Viedeň – Cancún za 390 EUR (05.10.-15.10.2017)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecký prískok do nemeckého Kolína (a širšieho okolia) sa dá v globále využiť:
– Eurowings/Germanwings do Kolína z Viedne, z Budapešti a z Prahy
– Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc) či do Eindhovenu (z Brna, z Budapešti a z Katovíc)
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy
– Austrian Airlines do Kolína z Viedne

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z nášho regiónu do Kolína nad Rýnom možno použiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (od 44 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutshce Bahn (od 39 EUR z Viedne/od 49 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (od 519 CZK/19 EUR z Prahy)

Low costová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Nízkonákladové presuny po Mexiku (a prípadne i po širšom okolí) máte príležitosť vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, ponúkajúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia možnosť sa núka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko vcelku kvalitných (a ekonomicky veľmi dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Pulzujúce Mexico City

Celkom rozsiahle 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo zemegule a hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej partii (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho gigantickej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť obrovité Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie na svete (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí i vynikajúce “Museo Nacional de Antropología”. V pomerne dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti natrafíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Výborná Mexická riviéra a magický Kalifornský záliv

V prípade využívania (low costovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám azda podarí uvidieť výraznú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri pôvabných prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s nádhernými piesočnatými plážami skúste i ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Výnimočne lákavým charakterom oplýva i fantastický Kalifornský záliv vrátane pohodových letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) aj La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Skvelé historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických pozoruhodností (prevažne) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km severovýchodne od Mexico City). Fanúšikovia “alternatívnej archeológie” by nemali vynechať “Museo de Antropología de Xalapá” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých “obrích” olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou viac ako 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sú črtami tváre odlišné od predpokladaného obyvateľstva v tých časoch.

Geniálny Yucatán

K “povinným jazdám” nepochybne patrí neuveriteľný polostrov Yucatán, kde istotne neobíďte úžasné Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) a samozrejme v žiadnom prípade preslávené Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Legendárny Tulum ponúkne výnimočné archeologické špeciality priamo na pobreží Karibiku, v pomerne veľkej blízkosti vskutku obľúbeného Cancúnu.

Fascinujúca Mayská riviéra

V populárnom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen si skúste porovnať kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s prekrásnymi miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú značným magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Nesmierne farebný svet v obdivuhodných podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (obzvlášť v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa zaraďuje k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít planéty.

0