VLetenky

Mexiko s Condor Airlines od 281 EUR

Cancún
Riviera Maya v Cancúne (foto: Krystal Internation Vacation Club (KIVC) Cancun/Flickr/CC BY 2.0)

Predovšetkým flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia (hlavne spoza rieky Moravy) majú šancu vzhliadnuť nielen grandióznu karibskú oblasť stredoamerického Mexika pri využití atraktívnej ponuky (last minute) charterových leteniek na palube spoločnosti Condor Airlines (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky na neskutočne fotogenickú mexickú Mayskú riviéru sú k dispozícii za 281 EUR s odletom z bavorského veľkomesta Mníchov (MUC) dňa 12. decembra (piatok) a návratom z mexického Cancúnu (CUN) na polostrove Yucatán o 14 neskôr, t.j. dňa 26. decembra 2014 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Mníchov – Cancún za 281 EUR (12.12.-26.12.2014)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Mníchova (a vicebersa) máte príležitosť využiť letecké linky Niki/Air Berlin z Viedne (s tromi dennými frekvenciami), ekonomickejšou alternatívou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Touring/Eurolines (od 35 EUR/smer z Bratislavy; cestovatelia spoza Moravy využijú linky Touring medzi Mníchovom a Prahou). Ďalšou variantou bude použitie pohodlných rýchlovlakov rakúskych (resp. nemeckých) železníc Railjet z Viedne (na weboch nemeckých/rakúskych dopravcov od 29 EUR/smer).

Nízkonákladová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Low costové presuny po Mexiku (a prípadne aj po širšom okolí) máte možnosť vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, núkajúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia alternatíva sa ponúka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko celkom kvalitných (a ekonomicky veľmi dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Rušné Mexico City

Vcelku rozsiahle 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo planéty a hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej časti (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho rozľahlej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť gigantické Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie sveta (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí aj výborné “Museo Nacional de Antropología”. V relatívne dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti naďabíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Vynikajúca Mexická riviéra a magický Kalifornský záliv

V prípade využívania (nízkonákladovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám snáď podarí spoznať podstatnú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri príťažlivých prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s prekrásnymi piesočnatými plážami skúste aj ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Mimoriadne pútavým charakterom oplýva aj fascinujúci Kalifornský záliv vrátane príjemných letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) i La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Úžasné historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických špecialít (prevažne) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km sna everovýchod od Mexico City). Priaznivci “alternatívnej archeológie” by nemali obísť “Museo de Antropología de Xalapá” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou vyše 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sú črtami tváre odlišné od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fenomenálny Yucatán

K “povinným jazdám” sa nepochybne zaraďuje neskutočný polostrov Yucatán, kde určite nevynechajte skvelé Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) a samozrejme v žiadnom prípade legendárne Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Preslávený Tulum núka mimoriadne archeologické pozoruhodnosti priamo na pobreží Karibiku, v relatívne veľkej blízkosti veľmi populárneho Cancúnu.

Fantastická Mayská riviéra

V obľúbenom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte šancu porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s nádhernými miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú veľkým magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Neuveriteľne farebný svet v obdivuhodných podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (obzvlášť v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) patrí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít planéty.

0