VLetenky

Mexiko s Condor Airlines od 277 EUR

Cancún
Tropické letovisko Cancún v Karibiku v oblasti Riviera Maya (foto: Shawn/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Predovšetkým flexibilní a pohotoví cestovatelia (najmä spoza rieky Moravy) majú príležitosť spoznať nielen obdivuhodnú karibskú oblasť stredoamerického Mexika pri využití last minute ponuky charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Condor Airlines (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky na obzvlášť fotogenickú mexickú Mayskú riviéru sú v predaji za 277 EUR s odletom z nemeckého veľkomesta Frankfurt (FRA) dňa 25. januára (pondelok) a návratom z mexického prímorského letoviska Cancún (CUN) na polostrove Yucatán o 11 dní neskôr, t.j. dňa 5. februára 2016 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmerných leteniek môže byť odlet z Frankfurtu (FRA) dňa 25. januára a návratom z Cancúnu (CUN) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 1. februára 2016.

Za rovnakú sumu (resp. príplatok 5 EUR) máte k dispozícii neveľké množstvo termínov v podobnom čase (t.j. od konca januára do polovice februára 2016) s variabilnou dĺžkou pobytu od 7 do 21 dní.

Rezervácia letenky:
Frankfurt – Cancún za 277 EUR (25.01.-05.02.2016 / 25.01.-01.02.2016)

Doprava do Nemecka

Positioning flights do Frankfurtu možno uskutočniť s Wizz Air, ktorý obsluhuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou variantou zostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu (prípadne konkurenční dopravcovia z Lufthansa Group). Ekonomickejšou alternatívou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Flixbus (od 38 EUR/smer z Bratislavy).

Low costová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Nízkonákladové presuny po Mexiku (a prípadne i po širšom okolí) máte šancu vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, ponúkajúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia možnosť sa núka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko vcelku kvalitných (a ekonomicky veľmi dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Pulzujúce Mexico City

Celkom rozsiahle 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo zemegule a hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej partii (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho gigantickej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť obrovské Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie sveta (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí i vynikajúce “Museo Nacional de Antropología”. V pomerne dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti natrafíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Výborná Mexická riviéra a dramatický Kalifornský záliv

V prípade využívania (low costovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám azda podarí spoznať výraznú partiu západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri pôvabných prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s nádhernými piesočnatými plážami skúste i ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Výnimočne lákavým charakterom oplýva i fantastický Kalifornský záliv vrátane pohodových letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) i La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Skvelé historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických pozoruhodností (prevažne) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km severovýchodne od Mexico City). Fanúšikovia “alternatívnej archeológie” by nemali vynechať “Museo de Antropología de Xalapá” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou viac ako 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sú črtami tváre odlišné od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Geniálny Yucatán

K “povinným jazdám” sa nepochybne radí neuveriteľný polostrov Yucatán, kde istotne neobíďte úžasné Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) a samozrejme v žiadnom prípade svetoznáme Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Legendárny Tulum ponúkne výnimočné archeologické špeciality priamo na pobreží Karibiku, v pomerne veľkej blízkosti vskutku obľúbeného Cancúnu.

Fascinujúca Mayská riviéra

V populárnom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen si skúste porovnať kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s prekrásnymi miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú značným lákadlom pre cestovateľov z celého sveta. Nesmierne farebný svet v grandióznych podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (obzvlášť v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) patrí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít Zeme.

0