VLetenky

Mexiko s Austrian Airlines od 586 EUR

Riviera Maya
Božská Playa Paraiso na Riviera Maya na polostrove Yucatán (foto: Jesus Abizanda/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na karibskú Mayskú riviéru (s možnosťou návštevy Kanady či USA) sa máte šancu vybrať s Austrian Airlines v spolupráci s Air Canada a ďalšími partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do mexického prímorského letiviska Cancún v mikroregióne Riviera Maya kúpite za 586 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 9. decembra 2015 do 20. marca 2016 (s ukončením ciest do 27.03.2016), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 7. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas prvého kvartálu roku 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Mexika môže byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 17. januára s návratom z mexického Cancúnu (CUN) dňa 29. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cancún za 586 EUR (17.01.-29.01.2016)
Viedeň – Cancún za 615 EUR (rezervácia v ČJ na webe dopravcu)
Viedeň – Cancún za 16877 CZK (rezervácia v ČJ)

Low costová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Nízkonákladové presuny po Mexiku (a prípadne aj po širšom okolí) sa dajú vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, prevádzkujúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia varianta sa ponúka i výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko vcelku kvalitných (a ekonomicky veľmi dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Rušné Mexico City

Vskutku rozľahlé 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo zemegule a hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej časti (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho obrovitej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť gigantické Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie na svete (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí aj vynikajúce “Museo Nacional de Antropología”. V dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti natrafíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Excelentná Mexická riviéra a magický Kalifornský záliv

V prípade využívania (nízkonákladovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám snáď podarí uvidieť prevažnú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri pôvabných prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s nádhernými piesočnatými plážami skúste aj ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Výnimočne pútavým charakterom oplýva i fantastický Kalifornský záliv vrátane pohodových letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) i La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Úžasné historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických špecialít (hlavne) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km severovýchodne od Mexico City). Fanúšikovia “alternatívnej archeológie” by nemali vynechať “Museo de Antropología de Xalapa” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovských olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou vyše 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sa črtami tváre líšia od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Geniálny Yucatán

V prípade dostatočného časového fondu možno pokračovať až na fenomenálny polostrov Yucatán, kde istotne nevynechajte skvelé Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) či preslávené Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Legendárny Tulum núka výborné archeologické špeciality priamo na pobreží Karibiku, v pomerne veľkej blízkosti veľmi obľúbeného Cancúnu.

Príjemný mexický Karibik a fascinujúca Mayská riviéra

V populárnom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte šancu porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s prekrásnymi miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú neskutočným magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Neuveriteľný farebný svet v dych berúcich podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (a najmä v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa radí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít planéty.

0