VLetenky

Mexiko s American Airlines od 578 EUR

Puerto Veracruz
Príjemné prímorské mesto Veracruz na pobreží Mexického zálivu (foto: Lin Mei/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen do centrálneho Mexika sa máte možnosť vypraviť s American Airlines v spolupráci s partnerskými spoločnosťami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky do pulzujúcej mexickej metropoly Mexico City kúpite za 578 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016 a 04.04.-22.05.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mexika nech poslúži odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 4. novembra s návratom z Mexico City (MEX) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mexico City za 578 EUR (04.11.-18.11.2015)

Low costová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Nízkonákladové presuny po Mexiku (a prípadne i po širšom okolí) sa dajú vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, prevádzkujúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia varianta sa ponúka i výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko vcelku kvalitných (a ekonomicky vskutku dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Rušné Mexico City

Vcelku rozsiahle 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo planéty a hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej časti (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho gigantickej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť obrovské Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie sveta (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí aj vynikajúce “Museo Nacional de Antropología”. V dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti natrafíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Excelentná Mexická riviéra a magický Kalifornský záliv

V prípade využívania (nízkonákladovvej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám snáď podarí uvidieť prevažnú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri pôvabných prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s nádhernými piesočnatými plážami skúste aj ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Výnimočne pútavým charakterom oplýva i fantastický Kalifornský záliv vrátane pohodových letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) aj La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Úžasné historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických špecialít (najmä) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km severovýchodne od Mexico City). Fanúšikovia “alternatívnej archeológie” by nemali vynechať “Museo de Antropología de Xalapa” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou viac ako 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sa črtami tváre líšia od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Geniálny Yucatán

V žiadnom prípade Vás však nesklame grandiózny polostrov Yucatán, kde istotne nevynechajte skvelé Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) či preslávené Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Legendárny Tulum núka výborné archeologické pozoruhodnosti priamo na pobreží Karibiku, v pomerne veľkej blízkosti veľmi obľúbeného Cancúnu.

Príjemný mexický Karibik a fascinujúca Mayská riviéra

V populárnom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte šancu porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s prekrásnymi miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú neskutočným lákadlom pre cestovateľov z celého sveta. Neuveriteľný farebný svet v dych berúcich podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (a najmä v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa radí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít planéty.

0