VLetenky

Mexiko s Air France od 506 EUR

Akumal
Idylické mestečko Akumal medzi Playa del Carmen a Tulum (foto: Randy McEoin/Flickr/CC BY 2.0)

Latinskoamerické Mexiko máte príležitosť navštíviť s ponukou holdingu Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do do prímorského letoviska Cancún (na Mayskej riviére) sú v predaji za 506 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Do Mexico City doletíte za 521 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 31.12.-26.06. a 21.08.-25.12., min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku septembra 2018 do začiatku mája 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mexika nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. septembra a návrat z mexického Cancúnu (CUN) dňa 10. októbra 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky do Mexika môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 27. septembra a návrat z Mexico City (MEX) dňa 10. októbra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cancún za 506 EUR (27.09.-10.10.2018)
Viedeň – Mexico City za 521 EUR (27.09.-10.10.2018)

VIE-CUN
Viedeň, Rakúsko – Cancún, Mexiko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Low costová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Nízkonákladové presuny po Mexiku (a prípadne i po širšom okolí) možno vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, ponúkajúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia varianta sa núka i výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko vcelku kvalitných (a ekonomicky vskutku dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Pulzujúce Mexico City

Vcelku rozsiahle 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo zemegule a hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej partii (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho gigantickej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť obrovské Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie planéty (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu).

Vynikajúce múzeá i činné päťtisícové vulkány

Za krátku zastávku v rovnomennej mexickej metropole nepochybne stojí i výborné antropologické múzeum “Museo Nacional de Antropología”. V pomerne dostupnej vzdialenosti od miestnej metropolitnej oblasti (resp. mestskej aglomerácie) natrafíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Vynikajúca Mexická riviéra

V prípade využívania (nízkonákladovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám azda podarí spoznať výraznú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri pôvabných prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s nádhernými piesočnatými plážami skúste i ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry.

Dramatický Kalifornský záliv

Výnimočne lákavým charakterom oplýva okrem pobrežných miest spomenutej Mexickej riviéry i fantastický Kalifornský záliv alias Golfo de California (niekedy nazývaný i Sea of Cortez). V tomto lákavom mikroregióne Vás čakajú nielen pohodové letoviská v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) i La Paz na juhu Kalifornského polostrova (Baja California Peninsula).

Skvelé historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet impozantných piesočnatých pláží maejstátneho Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických pozoruhodností (prevažne) z mayského obdobia (pred návštevou prvých európskych osadníkov pod vedením Krištofa Kolumba). Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km severovýchodne od Mexico City).

Obrie Olmécke hlavy v Xalapá

Fanúšikovia tzv. “alternatívnej archeológie” by v žiadnom prípade nemali vynechať “Museo de Antropología de Xalapá” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých titanských olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou viac ako 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sú črtami tváre výrazne odlišné od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Geniálny Yucatán

K “povinným jazdám” nepochybne patrí neuveriteľný polostrov Yucatán, kde istotne neobíďte úžasné Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) a samozrejme v žiadnom prípade legendárne Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Preslávený Tulum ponúkne mimoriadne archeologické špeciality priamo na pobreží Karibiku, v pomerne veľkej blízkosti vskutku populárneho Cancúnu.

Fascinujúca Mayská riviéra

V obľúbenom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen si skúste porovnať kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s prekrásnymi miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú značným magnetom pre cestovateľov z celej Zeme. Neskutočne farebný svet v grandióznych podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (obzvlásť v neveľkej vzdialenosti ostrova Cozumel) sa radí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít na svete.

0