VLetenky

Mexiko s Air France od 418 EUR

Teotihuacán
Slnečná pyramída v mexickom Teotihuacáne (foto: Diego Delso/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do neuveriteľne atraktívneho stredoamerického Mexika sa máte šancu vydať na krídlach spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do mexického hlavného mesta Mexico City sa dajú kúpiť za 418 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú odlety od 6. januára do 22. marca 2015, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. decembra. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) v priebehu uvedenej doby platnosti tarifu (t.j v prvom kvartáli roku 2015).

Podmienkou dosiahnutia uvedenej sumy bude aplikácia promokódu “FLYNOW757″, oprávňujúceho na zľavu 110 EUR z ceny letenky pri letoch Air France (“base fare” však musí presiahnuť 140 EUR). Zľavový kupón platí pre cesty do 30. apríla 2015 (s predajom do 31.12.2014) na nemeckej verzii webu aerolínie a zadáva sa počas rezervačného procesu po zvolení segmentov pri vpisovaní osobných údajov (po použití bude základná cena 529 EUR znížená o jeho hodnotu na 418 EUR).

Príklad rezervácie letenky do Mexika nech bude napr. odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 4. marca s návratom z Mexico City (MEX) dňa 16. marca 2015.

Príklad cestovného itinerára:
04.03.2015 VIE-MEX (AF1139/AF438) – 255 EUR
16.03.2015 MEX-VIE (AF439/AF1238) – 275 EUR
Pozn.: Base fare (BF) 146 EUR možno dosiahnuť mixom tried V (BF 126 EUR) a R (BF 166 EUR)

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mexico City za 418 EUR (04.03.-16.03.2015 / 529 EUR pred zľavou)

Low costová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Nízkonákladové presuny po Mexiku (a prípadne aj po širšom okolí) sa dajú vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, prevádzkujúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia varianta sa ponúka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko celkom kvalitných (a ekonomicky veľmi dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Rušné Mexico City

Vcelku rozľahlé 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo zemegule a hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej časti (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho gigantickej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť rozsiahle Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najväčšie námestie na svete (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí aj vynikajúce “Museo Nacional de Antropología”. V relatívne dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti natrafíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Vynikajúca Mexická riviéra a magický Kalifornský záliv

V prípade využívania (nízkonákladovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám snáď podarí uvidieť podstatnú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri pôvabných prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s nádhernými piesočnatými plážami skúste aj ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Výnimočne pútavým charakterom oplýva aj fantastický Kalifornský záliv vrátane pohodových letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) i La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Úžasné historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických špecialít (hlavne) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km severovýchodne od Mexico City). Fanúšikovia “alternatívnej archeológie” by nemali vynechať “Museo de Antropología de Xalapa” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovských olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou vyše 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sa črtami tváre líšia od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Geniálny Yucatán

V prípade dostatočného časového fondu možno pokračovať až na fenomenálny polostrov Yucatán, kde istotne nevynechajte skvelé Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) či preslávené Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Legendárny Tulum núka excelentné archeologické špeciality priamo na pobreží Karibiku, v pomerne veľkej blízkosti veľmi obľúbeného Cancúnu.

Príjemný mexický Karibik a fascinujúca Mayská riviéra

V populárnom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte príležitosť porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s čarokrásnymi miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú neskutočným lákadlom pre cestovateľov z celej planéty. Nesmierne farebný svet v grandióznych podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (a najmä v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa radí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít na svete.

0