VLetenky

Mexiko s Air Canada od 584 EUR

Yucatán
Yucatánska mayská Cenote Ik Kil blízko Chichén Itza (foto: KoiQuestion/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen na karibskú Mayskú riviéru (s možnosťou návštevy Kanady) sa máte príležitosť vydať s Air Canada v spolupráci s partnerskými Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do mexického prímorského letoviska Cancún v mikroregióne Riviera Maya sa predávajú za 584 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 26.10-16.12.2015 a 25.12.2015-17.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 29. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas prvého kvartálu roku 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Mexika môže byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 14. januára s návratom z mexického Cancúnu (CUN) dňa 28. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cancún za 584 EUR (14.01.-28.01.2016)
Viedeň – Cancún za 606 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Cancún za 612 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Cancún za 16405 CZK (rezervácia v ČJ)

Low costová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Nízkonákladové presuny po Mexiku (a prípadne i po širšom okolí) možno vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, obsluhujúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia alternatíva sa núka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko celkom kvalitných (a ekonomicky vcelku dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Pulzujúce Mexico City

Vskutku rozľahlé 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo planéty a hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej partii (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho obrovskej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si pozrieť gigantické Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie na svete (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí i výborné “Museo Nacional de Antropología”. V dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti naďabíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Vynikajúca Mexická riviéra a dramatický Kalifornský záliv

V prípade využívania (low costovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám azda podarí vzhliadnuť prevažnú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri príťažlivých prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s prekrásnymi piesočnatými plážami skúste i ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Mimoriadne lákavým charakterom oplýva aj fascinujúci Kalifornský záliv vrátane príjemných letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) i La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Skvelé historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických pozoruhodností (najmä) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km na severovýchod od Mexico City). Priaznivci “alternatívnej archeológie” by nemali obísť “Museo de Antropología de Xalapa” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou vyše 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sa črtami tváre líšia od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fenomenálny Yucatán

V prípade dostatočného časového fondu sa dá pokračovať až na geniálny polostrov Yucatán, kde určite nevynechajte úžasné Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) či legendárne Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Preslávený Tulum ponúka excelentné archeologické špeciality priamo na pobreží Karibiku, v relatívne veľkej blízkosti veľmi populárneho Cancúnu.

Pohodový mexický Karibik a fantastická Mayská riviéra

V obľúbenom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte možnosť porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s nádhernými miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú neuveriteľným magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Neskutočný farebný svet v dych berúcich podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (a hlavne v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa zaraďuje k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít zemegule.

0