VLetenky

Mexiko s Air Canada od 506 EUR

Cancún
Playa del Carmen v Karibiku na mexickej Mayskej riviére (foto: Carolyn Coles/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na karibskú Riviera Maya (s možnosťou návštevy Kanady/USA) sa máte príležitosť vydať (cez hlavnú sezónu) s Air Canada v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne a z Košíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do mexického Cancúnu sú v predaji za 13673 CZK (cca 506 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za 14238 CZK (asi 527 EUR) možno letieť aj z Košíc.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 26.10.-16.12.2016, 25.12.2016-17.03.2017 a 04.04.-22.05.2017, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve s odletom počas uvedeného času platnosti tarifu (prevažne v priebehu zimného letového poriadku).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Mexika nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. decembra s návratom z mexického Cancúnu (CUN) dňa 20. decembra 2016 (za 13673 CZK / 506 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky môže byť odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 5. decembra s návratom z mexického Cancúnu (CUN) dňa 19. decembra 2016 (za 14238 CZK / 527 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cancún za 13673 CZK (06.12.-20.12.2016)
Viedeň – Cancún za 515 EUR (rezervácia v AJ)

Košice – Cancún za 14238 CZK (05.12.-19.12.2016)
Košice – Cancún za 530 EUR (rezervácia v AJ)

Nízkonákladová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Low costové presuny po Mexiku (a prípadne i po širšom okolí) možno vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, obsluhujúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia alternatíva sa núka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko celkom kvalitných (a ekonomicky vcelku dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Pulzujúce Mexico City

Vskutku rozľahlé 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo planéty a hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej partii (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho obrovskej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si pozrieť gigantické Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie sveta (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí i výborné “Museo Nacional de Antropología”. V dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti naďabíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Vynikajúca Mexická riviéra a magický Kalifornský záliv

V prípade využívania (low costovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám azda podarí vzhliadnuť prevažnú partiu západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri príťažlivých prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s prekrásnymi piesočnatými plážami skúste aj ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Mimoriadne lákavým charakterom oplýva aj fascinujúci Kalifornský záliv vrátane príjemných letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) aj La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Skvelé historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických pozoruhodností (hlavne) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km na severovýchod od Mexico City). Priaznivci “alternatívnej archeológie” by nemali obísť “Museo de Antropología de Xalapa” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou viac ako 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sa črtami tváre líšia od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fenomenálny Yucatán

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani geniálny polostrov Yucatán, kde určite nevynechajte úžasné Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) či legendárne Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Preslávený Tulum ponúka excelentné archeologické špeciality priamo na pobreží Karibiku, v relatívne veľkej blízkosti veľmi populárneho Cancúnu.

Pohodový mexický Karibik a fantastická Mayská riviéra

V obľúbenom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte možnosť porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s nádhernými miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú neuveriteľným magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Neskutočný farebný svet v dych berúcich podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (a hlavne v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa zaraďuje k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít zemegule.

0