VLetenky

Mexiko s Air Canada od 459 EUR

Mexiko
Slnečná pyramída “Pirámide del Sol” v mexickom Teotihuacáne (foto: deirdre/Flickr/CC BY 2.0)

Do neuveriteľne pútavého stredoamerického Mexika sa možno vypraviť vďaka leteckej spoločnosti Air Canada v spolupráci s partnerskými Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do mexického hlavného mesta Mexico City sú v predaji za 459 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 10.01.-22.03. a 01.11.-16.12.2015 (s ukončením ciest do 23.12.2015), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 11. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie letenky do Mexika nech poslúži odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 1. marca s návratom z Mexico City (MEX) dňa 14. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mexico City za 459 EUR (01.03.-14.03.2015)
Viedeň – Mexico City za 470 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Mexico City za 474 EUR (rezervácia v NJ)

Nízkonákladová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Low costové presuny po Mexiku (a prípadne aj po širšom okolí) možno vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, obsluhujúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia alternatíva sa núka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko celkom kvalitných (a ekonomicky veľmi dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Pulzujúce Mexico City

Celkom rozľahlé 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo planéty a hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej partii (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho obrovskej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť giganrické Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie na svete (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí aj výborné “Museo Nacional de Antropología”. V dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti naďabíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Excelentná Mexická riviéra a dramatický Kalifornský záliv

V prípade využívania (low costovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám azda podarí vzhliadnuť prevažnú partiu západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri príťažlivých prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s prekrásnymi piesočnatými plážami skúste aj ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Mimoriadne atraktívny charakterom oplýva aj fascinujúci Kalifornský záliv vrátane príjemných letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) i La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Skvelé historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických pozoruhodností (najmä) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km na severovýchod od Mexico City). Priaznivci “alternatívnej archeológie” by nemali obísť “Museo de Antropología de Xalapa” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou viac ako 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sa črtami tváre líšia od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fenomenálny Yucatán

V prípade dostatočného časového fondu sa dá pokračovať až na geniálny polostrov Yucatán, kde určite neobíďte úžasné Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) či svetoznáme Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Preslávený Tulum ponúka vynikajúce archeologické pozoruhodnosti priamo na pobreží Karibiku, v relatívne veľkej blízkosti veľmi populárneho Cancúnu.

Pohodový mexický Karibik a fantastická Mayská riviéra

V obľúbenom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte možnosť porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s nádhernými miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú neuveriteľným magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Neskutočný farebný svet v dych berúcich podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (a hlavne v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa zaraďuje k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít zemegule.

0