VLetenky

Mexiko s Air Canada od 439 EUR

Cancún
Plážové scenérie Karibiku v oblasti Cancúnu na Mayskej riviére (foto: Emilian Danaila/Pixabay/CC0)

Latinskoamerické Mexiko si máte možnosť pozrieť (aj cez “zimné sviatky” – s privítaním Nového roku v Toronte alebo v Londýne) s ponukou Air Canada a partnerov zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do do mexického karibského letoviska Cancún (na Mayskej riviére) sa predávajú za 439 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 21. augusta do 25. decembra 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku septembra do polovice decembra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mexika nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. septembra a návrat z mexického Cancúnu (CUN) dňa 23. septembra 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky do Mexika môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 16. decembra a návrat z mexického Cancúnu (CUN) dňa 30. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cancún za 439 EUR (07.09.-23.09.2018 / piatok – sobota)

Viedeň – Cancún za 439 EUR (16.12.-30.12.2018 / “silvestrovská noc” v Londýne)
Viedeň – Cancún za 439 EUR (16.12.-31.12.2018 / “silvestrovská noc” v Toronte)
(Pozn.: pri dlhších letoch potrebné na odkaze rozkliknúť “Alle angebote anzeigen”)

VIE-CUN
Viedeň, Rakúsko – Cancún, Mexiko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Low costová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Nízkonákladové presuny po Mexiku (a prípadne aj po širšom okolí) sa dajú vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, núkajúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia alternatíva sa ponúka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko celkom kvalitných (a ekonomicky vskutku dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Rušné Mexico City

Celkom rozsiahle 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo planéty a hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej časti (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho gigantickej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si prehliadnuť obrovské Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie zemegule (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu).

Výborné múzeá aj činné päťtisícové vulkány

Za krátku zastávku v rovnomennej mexickej metropole nepochybne stojí aj vynikajúce antropologické múzeum “Museo Nacional de Antropología”. V relatívne dostupnej vzdialenosti od miestnej metropolitnej oblasti (resp. mestskej aglomerácie) naďabíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Vynikajúca Mexická riviéra

V prípade využívania (nízkonákladovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám snáď podarí uvidieť podstatnú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri príťažlivých prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s prekrásnymi piesočnatými plážami skúste aj ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry.

Magický Kalifornský záliv

Mimoriadne pútavým charakterom oplýva okrem pobrežných miest spomenutej Mexickej riviéry aj fascinujúci Kalifornský záliv alias Golfo de California (niekedy nazývaný aj Sea of Cortez). V tomto lákavom mikroregióne Vás očakávajú nielen príjemné letoviská v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) i La Paz na juhu Kalifornského polostrova (Baja California Peninsula).

Úžasné historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet majestátnych piesočnatých pláží maejstátneho Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických špecialít (prevažne) z mayského obdobia (pred návštevou prvých európskych osadníkov pod vedením Krištofa Kolumba). Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km na severovýchod od Mexico City).

Obrie Olmécke hlavy v Xalapá

Priaznivci tzv. “alternatívnej archeológie” by v žiadnom prípade nemali obísť “Museo de Antropología de Xalapá” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých titanských olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou vyše 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sú črtami tváre výrazne odlišné od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fenomenálny Yucatán

K “povinným jazdám” nepochybne patrí neskutočný polostrov Yucatán, kde určite nevynechajte skvelé Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) a samozrejme v žiadnom prípade preslávené Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Legendárny Tulum ponúkne výnimočné archeologické pozoruhodnosti priamo na pobreží Karibiku, v relatívne veľkej blízkosti vskutku obľúbeného Cancúnu.

Fantastická Mayská riviéra

V populárnom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen si skúste porovnať kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s nádhernými miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú značným lákadlom pre cestovateľov z celej Zeme. Nesmierne farebný svet v obdivuhodných podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (obzvlásť v neveľkej vzdialenosti ostrova Cozumel) patrí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít sveta.

0