VLetenky

Mexiko s Air Canada od 425 EUR

CAncún
Grandiózny Cancún (Riviera Maya) na mexickom polostrove Yucatán (foto: dronepicr/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na karibskú Mayskú riviéru (s možnosťou návštevy Kanady) sa máte šancu vypraviť (počas hlavnej sezóny) s Air Canada v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do mexického prímorského letoviska Cancún v mikroregióne Riviera Maya sú v predaji za 425 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 11. januára do 13. marca 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Mexika môže byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 21. januára s návratom z mexického Cancúnu (CUN) dňa 4. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cancún za 425 EUR (21.01.-04.02.2016)
Viedeň – Cancún za 448 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Cancún za 449 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Cancún za 12074 CZK (rezervácia v ČJ)

Košice – Cancún za 458 EUR (25.01.-08.02.2016)

Nízkonákladová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Low costové presuny po Mexiku (a prípadne aj po širšom okolí) sa dajú vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, prevádzkujúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia varianta sa ponúka i výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko vcelku kvalitných (a ekonomicky celkom dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Rušné Mexico City

Vskutku rozľahlé 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo zemegule a hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej časti (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho gigantickej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si pozrieť obrovské Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie na svete (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí aj vynikajúce “Museo Nacional de Antropología”. V dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti natrafíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Výborná Mexická riviéra a dramatický Kalifornský záliv

V prípade využívania (nízkonákladovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám snáď podarí uvidieť prevažnú partiu západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri pôvabných prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s nádhernými piesočnatými plážami skúste i ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Výnimočne pútavým charakterom oplýva i fantastický Kalifornský záliv vrátane pohodových letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) i La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Úžasné historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických špecialít (najmä) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km severovýchodne od Mexico City). Fanúšikovia “alternatívnej archeológie” by nemali vynechať “Museo de Antropología de Xalapa” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou viac ako 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sa črtami tváre líšia od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Geniálny Yucatán

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani fenomenálny polostrov Yucatán, kde istotne neobíďte skvelé Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) či svetoznáme Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Legendárny Tulum núka excelentné archeologické pozoruhodnosti priamo na pobreží Karibiku, v pomerne veľkej blízkosti veľmi obľúbeného Cancúnu.

Príjemný mexický Karibik a fascinujúca Mayská riviéra

V populárnom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte príležitosť porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s prekrásnymi miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú neskutočným magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Neuveriteľný farebný svet v dych berúcich podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (a najmä v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa radí k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít planéty.

0