VLetenky

Mexiko s Air Berlin od 429 EUR

Riviera Maya
Idylické mestečko Akumal medzi Playa del Carmen a Tulúm (foto: Randy McEoin/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilnejší cestovatelia majú možnosť zamieriť nielen na Mayskú riviéru pri využití last minute ponuky charterových leteniek na krídlach spoločnosti Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do mexického prímorského letoviska Cancún v mikroregióne Riviera Maya sú k dispozícii za 429 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 12. októbra a návratom z mexického Cancúnu (CUN) o 21 dní neskôr, t.j. dňa 2. novembra 2015 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cancún za 429 EUR (12.10.-02.11.2015)

Low costová doprava po Mexiku a susedných krajinách

Nízkonákladové presuny po Mexiku (a prípadne i po širšom okolí) možno vyriešiť využitím služieb mexických “low fare” leteckých dopravcov Interjet, VivaAerobus a Volaris, obsluhujúcich letecké spojenia v regióne Severnej Ameriky (Mexiko, USA) a Strednej Ameriky (Kuba, Guatemala a Kostarika). Ako ďalšia alternatíva sa núka aj výrazne pomalšia pozemná doprava, v sektore ktorej si konkuruje niekoľko celkom kvalitných (a ekonomicky vcelku dostupných) autobusových spoločností.

Mexiko

Rušné Mexico City

Vskutku rozľahlé 9-miliónové Mexico City, najľudnatejšie španielsky hovoriace sídlo zemegule a hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej partii (v nadmorskej výške 2420 m-3930 m), pričom v jeho oborovskej mestskej aglomerácii žije až okolo 21 miliónov obyvateľov. Nezabudnite si pozrieť gigantické Zócalo (Plaza de la Constitución), tretie najrozľahlejšie námestie na svete (po moskovskom Červenom námestí a “Tianamen Sqaure” v čínskom Pekingu). Za zastávku stojí i výborné “Museo Nacional de Antropología”. V dostupnej vzdialenosti od metropolitnej oblasti naďabíte na aktívnu sopku Popocatépetl (5426 m), druhú najvyššiu horu Mexika po Pico de Orizaba (5636 m).

Vynikajúca Mexická riviéra a dramatický Kalifornský záliv

V prípade využívania (nízkonákladovej) leteckej dopravy alebo (nočných) pozemných autobusových spojení sa Vám azda podarí vzhliadnuť prevažnú časť západného (pacifického) pobrežia krajiny. Popri príťažlivých prímorských mestách ako Acapulco, Puerto Vallarta a Mazatlán s prekrásnymi piesočnatými plážami skúste i ďalšie pozoruhodné “miestečká” Mexickej riviéry. Mimoriadne lákavým charakterom oplýva aj fascinujúci Kalifornský záliv vrátane príjemných letovísk v oblasti Los Cabos (Cabo San Lucas a San José del Cabo) aj La Paz na juhu Kalifornského polostrova.

Skvelé historické pamiatky z predkolumbovskej éry

Nielen ak Vás svet pláží Tichého oceánu náhodou po čase omrzí, pustite sa do návštevy archeologických pozoruhodností (najmä) z mayského obdobia. Skúste začať v Teotihuacán (mayské mesto s pyramídami asi 50 km na severovýchod od Mexico City). Priaznivci “alternatívnej archeológie” by nemali obísť “Museo de Antropología de Xalapa” v štáte Veracruz s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou vyše 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sa črtami tváre líšia od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fenomenálny Yucatán

V prípade dostatočného časového fondu sa dá pokračovať až na geniálny polostrov Yucatán, kde určite nevynechajte úžasné Palenque (mayské ruiny v štáte Chiapas) či svetoznáme Chichen Itza s pyramídou El Castillo. Preslávený Tulum ponúka excelentné archeologické špeciality priamo na pobreží Karibiku, v relatívne veľkej blízkosti veľmi populárneho Cancúnu.

Pohodový mexický Karibik a fantastická Mayská riviéra

V obľúbenom Cancúne alebo v susednej Playa del Carmen máte príležitosť porovnať si kvalitu pacifického pobrežia Mexickej riviéry s nádhernými miestnymi karibskými plážami Mayskej riviéry, ktoré sú neuveriteľným magnetom pre cestovateľov z celého sveta. Neskutočný farebný svet v dych berúcich podmorských jaskyniach (tzv. “cenotách”) v celej oblasti (a hlavne v neveľkej vzdialenosti neďalekého ostrova Cozumel) sa zaraďuje k jedným z najnavštevovanejších potápačských lokalít planéty.

0