VLetenky

Mexický Veracruz s Turkish Airlines od 589 EUR

Veracruz
Prímorské scenérie Mexického zálivu v podobe Veracruz (foto: velaosmar/Pixabay/CC0)

Štát Veracruz na pobreží Mexického zálivu máte príležitosť uvidieť zásluhou spoločnosti Turkish Airlines (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Veracruz (Heroica Veracruz) sa predávajú za 589 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.02.-23.03., 06.04.-16.06 a 17.08.-15.12.2021, min. dobu pobytu 4 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od júna do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. septembra a návrat z mexického Veracruz (VER) dňa 15. septembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Veracruz za 589 EUR (01.09.-15.09.2021)

VIE-VER
Viedeň, Rakúsko – Veracruz, Mexiko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Veracruz (Mexiko)

Mexický štát Veracruz (Veracruz Heroica) Vás čaká na brehoch Mexického zálivu. Na severe hraničí s Tamaulipas (Ciudad Victoria), západ vytvára hraničná línia so San Luis Potosí (San Luis Potosí), Hidalgo (Pachuca de Soto) a Puebla (Puebla de Zaragoza), južnú hranicu si delí s Oaxaca (Oaxaca de Juarez), Chiapas (Tuxtla Gutiérrez) i Tabasco (Villahermosa) a východ obmývajú vody Golfo de México.

Prístavné Heroica Veracruz i najvyššie mexické vrcholy

Prímorské 550-tisícové Heroica Veracruz, najľudnatejšie sídlo regiónu Veracruz, Vás očakáva v centrálnej časti tohto mexického mikroregiónu – asi 400 km východne od mexickej metropoly Mexico City na pobreží Mexického zálivu. Cca 150 km smerom na západ od Heroica Veracruz (vo vnútrozemí) naďabíte na Pico de Orizaba (5636 m), najvyššiu horu Mexika.

Dramatická Xalapa s typickou mexickou kuchyňou

V malebnom vnútrozemí, zhruba 100 km na severozápad od Heroica Veracruz, naďabíte na pohodové Xalapa-Enríquez, miestne administratívno-politické centrum. Xalapa-Enríquez, skrátene nazývané Xalapa (obvykle vyslovované “Jalapa”) sa preslávilo aj charakteristickými mexickými kulinárskymi tradíciami s bohatým použitím “jalapeños”, chilli papričkami majúcimi pôvod práve v tomto kúte krajiny.

Olmécka kultúra

Fanúšikovia tzv. “alternatívnej archeológie” by v mexickom teritóriu Veracruz v žiadnom prípade nemali obísť “Museo de Antropología de Xalapá” s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou vyše 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sú črtami tváre výrazne odlišné od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fotogenické púštne aj horské scenérie

Územie Veracruz príjemne prekvapí aj piesočnatými plážami Mexického zálivu (s príznačným pomenovaním Costa Esmeralda). Impozantné horské panorámy v okolí vnútrozemského vysokohorského mesta Orizaba skrývajú v oblasti pohoria Sierra Madre Oriental (pri hranici so susedným štátom Puebla) i spomenutý majestátny masív Pico de Orizaba, najvyšší vrch Mexika.

0