VLetenky

Mexický Veracruz s KLM od 385 EUR

Pico de Orizaba
Pico de Orizaba (5636 m), najvyššia hora Mexika (foto: Candelario Gomez Lopez/Pixabay/CC0)

Štát Veracruz na pobreží Mexického zálivu máte príležitosť spoznať zásluhou spoločnosti Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s aliančnými partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Veracruz (Heroica Veracruz) sa dajú kúpiť za 385 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do júna 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. februára a návrat z mexického Veracruz (VER) dňa 20. februára 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Veracruz za 385 EUR (10.02.-20.02.2021)

VIE-VER
Viedeň, Rakúsko – Veracruz, Mexiko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Veracruz (Mexiko)

Mexický štát Veracruz (Veracruz Heroica) Vás očakáva na brehoch Mexického zálivu. Na severe hraničí s Tamaulipas (Ciudad Victoria), západ tvorí hraničná línia so San Luis Potosí (San Luis Potosí), Hidalgo (Pachuca de Soto) a Puebla (Puebla de Zaragoza), južnú hranicu zdieľa s Oaxaca (Oaxaca de Juarez), Chiapas (Tuxtla Gutiérrez) i Tabasco (Villahermosa) a východ obmývajú vody Golfo de México.

Prístavné Heroica Veracruz i najvyššie mexické vrcholy

Prímorské 550-tisícové Heroica Veracruz, najľudnatejšie sídlo regiónu Veracruz, Vás čaká v centrálnej partii tohto mexického mikroregiónu – asi 400 km východne od mexickej metropoly Mexico City na pobreží Mexického zálivu. Cca 150 km smerom na západ od Heroica Veracruz (vo vnútrozemí) narazíte na Pico de Orizaba (5636 m), najvyššiu horu Mexika.

Magická Xalapa s tradičnou mexickou kuchyňou

V malebnom vnútrozemí, približne 100 km na severozápad od Heroica Veracruz, natrafíte na príjemné Xalapa-Enríquez, miestne administratívno-politické centrum. Xalapa-Enríquez, skrátene nazývané Xalapa (obvykle vyslovované “Jalapa”) sa preslávilo i charakteristickými mexickými kulinárskymi tradíciami s bohatým použitím “jalapeños”, chilli papričkami majúcimi pôvod práve v tomto kúte krajiny.

Olmécka kultúra

Priaznivci tzv. “alternatívnej archeológie” by v mexickom teritóriu Veracruz v žiadnom prípade nemali vynechať “Museo de Antropología de Xalapá” s expozíciou niekoľkých obrovitých olméckych hláv (s výškou do 3 m a hmotnosťou viac 20 ton) z náleziska San Lorenzo Tenochtitlán, ktoré sú črtami tváre výrazne odlišné od predpokladaného pôvodného obyvateľstva v tých časoch.

Fotogenické púštne aj horské scenérie

Územie Veracruz príjemne prekvapí i piesočnatými plážami Mexického zálivu (s príznačným pomenovaním Costa Esmeralda). Majestátne horské panorámy v okolí vnútrozemského vysokohorského mesta Orizaba ukrývajú v oblasti pohoria Sierra Madre Oriental (pri hranici so susedným štátom Puebla) i spomenutý impozantný masív Pico de Orizaba, najvyšší vrch Mexika.

0

Add a Comment