VLetenky

Mexická Sonora s KLM od 380 EUR

Puerto Peñasco
Puerto Peñasco, Sonora (foto: Comisión Mexicana de Filmaciones/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Štát Sonora na severozápade Mexika máte šancu uvidieť zásluhou spoločnosti Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s aliančnými partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Hermosillo (Sonora) kúpite za 380 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do júna 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. februára a návrat z mexického Hermosillo (HMO) dňa 20. februára 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Hermosillo za 380 EUR (10.02.-20.02.2021)

VIE-HMO
Viedeň, Rakúsko – Hermosillo, Mexiko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sonora (Mexiko)

Mexický štát Sonora (Hermosillo) Vás čaká v severozápadnom kúte krajiny. Na juhu hraničí so Sinaloa (Culiacán), západ obmývajú vody Pacifiku (resp. Kalifornského zálivu) a leží tu aj Baja California (Mexicali), severnú hranicu si delí s americkou Arizonou (Phoenix) i Novým Mexikom (Santa Fe) a východ vytvára hraničná línia s najväčším mexickým regiónom Chihuahua (Chihuahua City).

Magické Hermosillo

Pulzujúce 800-tisícové Hermosillo, miestne administratívno-politické centrum, Vás očakáva v centrálnej časti tohto mexického mikroregiónu – asi 100 km východne od prímorského letoviska Bahía Kino na pobreží Kalifornského polostrova. Cca 25 km smerom na juh od Hermosillo (vo vnútrozemí) narazíte na 400-tisícový Ciudad Obregón, druhé najľudnatejšie mesto teritória Sonora.

Dramatické Puerto Peñasco

Na opačnej strane Kalifornského zálivu, zhruba 100 km od hranice s americkou Arizonou, natrafíte na príjemné Puerto Peñasco, prezývané niekedy aj “Arizona’s Beach” (vzhľadom na dobrú dopravnú dostupnosť a relatívne neveľkú vzdialenosť z arizonských veľkomiest ako Phoenix či Tucson). Pri putovaní ďalej smerom ku Baja California naďabíte aj na malebnú zátoku Golfo de Santa Clara.

Fotogenické púštne aj horské scenérie

Sonora príjemne prekvapí i autenticitou drsných a nehostinných púští ako Sonoran Desert a Altar Desert. Pri ceste z Hermosillo do Ciudad Obregón sa zastavte aj v skvelom pobrežnom San Carlos s atraktívnymi okolím i národnými parkmi (blízko prístavu Guaymas). Majestátnymi horskými panorámami nesklame ani masív Sierra Madre Occidental vo východnej časti.

0