VLetenky

Menorca s TUI od 90 EUR

Macarelleta
Idylická Cala Macarelleta v juhozápadnej partii Menorcy (foto: Lali Masriera/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu najvýchodnejšieho z Baleárskych ostrovov – znamenitej Menorcy, pripravila pozvánku spoločnosť TUI na charterových letoch poľského dopravcu Enter Air (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky na Menorcu sú k dispozícii za 399 PLN (alebo v prepočte cca 90 EUR) s odletom zo spomínaného katovického leteckého prístavu (KTW) dňa 1. júna a návratom zo španielskeho Mahonu (MAH) dňa 8. júna 2016 (last minute ponuka charterových leteiek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Katovice – Mahon (Menorca) za 399 PLN (01.06.-08.06.2016)

Menorca

Famózna Menorca, veľkosťou na druhej priečke z troch hlavných ostrovov Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), zaberá územie s rozlohou skoro 700 km² (kde žije takmer 100 tisíc obyvateľov). Rozkladá sa v Stredozemnom mori – približne 200 km juhovýchodne od Barcelony, zhruba 50 km na východ od Mallorcy a asi 400 km západným smerom od talianskej Sardínie.

Skvelý Mahon versus príjemná Ciutadella de Menorca

Administratívne centrum Menorcy, pôvabný Mahon (s medzinárodným letiskom a lodným prístaviskom), leží v juhovýchodnej časti ostrova. Na opačnom konci nájdete bývalé hlavné mesto – príťažlivú Ciutadella de Menorca. Na polceste medzi nimi naďabíte na príjemné El Toro (358 m), z ktorého máte šancu si vychutnať celý tento dramatický stredomorský ostrov i s okolím ako na dlani.

Prekrásne plážové scenérie aj obrovský kusisko histórie

Okrem vynikajúcich (kľudných) pláži na Menorce Vás čaká takisto veľké množstvo prehistorických stavebných diel, pozostatkov po tajuplných megalitických civilizáciách. Mysteriózna talajotická kultúra zanechala po sebe pútavé pozoruhodnosti ako “naveta” (kamenná hrobka s pohrebnou komorou), “taula” (monument v tvare T) a “talajot” (kamenné stavby rozličného charakteru pripomínajúce neveľmi vzdialené sardínske nuraghi). Výborná Naveta d’Es Tudons, mnohými považovaná za najstaršiu “zastrešenú” stavbu v Európe, Vás očakáva len niekoľko kilometrov od Ciutadella de Menorca.

0