VLetenky

Menorca s TUI od 68 EUR

Cala Macarella
Idylická Cala Macarella v juhozápadnej časti Menorcy (foto: Markus Trienke/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu najvýchodnejšieho z Baleárskych ostrovov – famóznej Menorcy, pripravila pozvánku spoločnosť TUI na charterových letoch poľského dopravcu Enter Air (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky na Menorcu sú k dispozícii za 299 PLN (alebo cca 68 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 20. júla a návratom zo španielskeho Mahonu (MAH) dňa 27. júla 2016 (last minute ponuka charterových leteiek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Katovice – Mahon (Menorca) za 299 PLN (20.07.-27.07.2016)

Menorca

Znamenitá Menorca, veľkosťou na druhej priečke z troch hlavných ostrovov Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), zaberá územie s rozlohou takmer 700 km² (kde žije skoro 100 tisíc obyvateľov). Rozprestiera sa v Stredozemnom mori – zhruba 200 km juhovýchodne od Barcelony, približne 50 km na východ od Mallorcy a asi 400 km západným smerom od talianskej Sardínie.

Úžasný Mahon versus pohodová Ciutadella de Menorca

Administratívne centrum Menorcy, príťažlivý Mahon (s medzinárodným letiskom a lodným prístaviskom), leží v juhovýchodnej partii ostrova. Na opačnom konci nájdete bývalé hlavné mesto – pôvabnú Ciutadella de Menorca. Na polceste medzi nimi natrafíte na príjemné El Toro (358 m), z ktorého máte príležitosť si vychutnať celý tento magický stredomorský ostrov i s okolím ako na dlani.

Nádherné plážové scenérie aj obrovský kus histórie

Okrem excelentných (pokojných) pláži na Menorce Vás očakáva taktiež veľké množstvo prehistorických stavebných diel, pozostatkov po mysterióznych megalitických civilizáciách. Tajomná talajotická kultúra zanechala po sebe lákavé špeciality ako “naveta” (kamenná hrobka s pohrebnou komorou), “taula” (monument v tvare T) a “talajot” (kamenné stavby rôzneho charakteru pripomínajúce neveľmi vzdialené sardínske nuraghi). Vynikajúca Naveta d’Es Tudons, mnohými považovaná za najstaršiu “zastrešenú” stavbu v Európe, Vás čaká iba niekoľko kilometrov od Ciutadella de Menorca.

0