VLetenky

Menorca s Travel Service od 116 EUR

Menorca
Idylická Cala Santa Galdana na juhozápade súostrovia Menorca (foto: Paul Stephenson/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku najvýchodnejšieho z Baleárskych ostrovov máte šancu zamieriť v rámci last minute ponuky charterových leteniek s Travel Service pri odlete z Prahy (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Menorku sú k dispozícii za 2290 CZK (alebo v prepočte cca 116 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska (PRG) dňa 18. júla a návratom z Mahonu (MAH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 25. júla 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Praha – Mahon (Menorca) za 2990 CZK / 116 EUR (18.07.-25.07.2018)
Pozn.: priamy let s odbavenou batožinou

PRG-MAH
Praha, Česká republika – Mahon (Menorca), Španielsko (foto: Andrew Hitchcock/Flickr/CC BY 2.0)

Menorca

Znamenitá Menorca, veľkosťou na druhej pozícii z troch hlavných ostrovov Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), zaberá územie s rozlohou takmer 700 km² (kde žije skoro 100 tisíc obyvateľov). Rozprestiera sa v Stredozemnom mori – zhruba 200 km juhovýchodne od Barcelony, približne 50 km na východ od Mallorcy a asi 400 km západným smerom od talianskej Sardínie.

Úžasný Mahon versus pohodová Ciutadella de Menorca

Administratívne centrum Menorcy, pôvabný Mahon (s medzinárodným letiskom a lodným prístaviskom), leží v juhovýchodnej partii ostrova. Na opačnom konci nájdete bývalé hlavné mesto – pôvabnú Ciutadella de Menorca. Na polceste medzi nimi natrafíte na príjemné El Toro (358 m), z ktorého máte možnosť si vychutnať celý tento magický stredomorský ostrov aj s okolím ako na dlani.

Nádherné plážové scenérie aj obrovský kus histórie

Okrem výborných (pokojných) pláži Vás tu očakáva taktiež veľké množstvo prehistorických stavebných diel, pozostatkov po mysterióznych megalitických civilizáciách. Tajuplná talajotická kultúra zanechala po sebe pútavé pozoruhodnosti ako “naveta” (kamenná hrobka s pohrebnou komorou), “taula” (monument v tvare T) a “talajot” (kamenné stavby rôzneho charakteru pripomínajúce neveľmi vzdialené sardínske nuraghi). Vynikajúca Naveta d’Es Tudons, mnohými považovaná za najstaršiu “zastrešenú” stavbu v Európe, Vás čaká iba niekoľko kilometrov od Ciutadella de Menorca.

0