VLetenky

Menorca s Niki za 149 EUR

Menorca
Idylická Cala Macarella v juhozápadnej časti Menorcy (foto: Lali Masriera/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu najvýchodnejšieho z Baleárskych ostrovov – famóznej Menorcy, pripravila pozvánku spoločnosť TUI na charterových letoch na palube dopravcu Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Menorcu sú k dispozícii za 149 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 2. júla (sobota) a návratom z Mahonu (MAH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 9. júla 2016 (sobota) – last minute ponuka charterových leteiek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mahon (Menorca) za 149 EUR (02.07.-09.07.2016)

Menorca

Znamenitá Menorca, veľkosťou na druhej pozícii z troch hlavných ostrovov Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), zaberá územie s rozlohou takmer 700 km² (kde žije skoro 100 tisíc obyvateľov). Rozprestiera sa v Stredozemnom mori – zhruba 200 km juhovýchodne od Barcelony, približne 50 km na východ od Mallorcy a asi 400 km západným smerom od talianskej Sardínie.

Úžasný Mahon versus pohodová Ciutadella de Menorca

Administratívne centrum Menorcy, pôvabný Mahon (s medzinárodným letiskom a lodným prístaviskom), leží v juhovýchodnej partii ostrova. Na opačnom konci nájdete bývalé hlavné mesto – pôvabnú Ciutadella de Menorca. Na polceste medzi nimi narazíte na príjemné El Toro (358 m), z ktorého máte možnosť si vychutnať celý tento magický stredomorský ostrov i s okolím ako na dlani.

Nádherné plážové scenérie i obrovský kus histórie

Okrem excelentných (pokojných) pláži na Menorce Vás očakáva taktiež veľké množstvo prehistorických stavebných diel, pozostatkov po mysterióznych megalitických civilizáciách. Tajomná talajotická kultúra zanechala po sebe lákavé pozoruhodnosti ako “naveta” (kamenná hrobka s pohrebnou komorou), “taula” (monument v tvare T) a “talajot” (kamenné stavby rôzneho charakteru pripomínajúce neveľmi vzdialené sardínske nuraghi). Vynikajúca Naveta d’Es Tudons, mnohými považovaná za najstaršiu “zastrešenú” stavbu v Európe, Vás čaká iba niekoľko kilometrov od Ciutadella de Menorca.

0