VLetenky

Menorca s Iberiou od 136 EUR

Cala Macarelleta
Idylická Cala Macarelleta na juhozápade Menorcy (foto: Gabriel Rodríguez/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu najvýchodnejšieho z Baleárskych ostrovov, famóznej Menorcy, pripravila pozvánku španielska letecká spoločnosť Iberia (s odletom z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky na španielsku Menorcu sú v predaji za 136 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. júna do 31. októbra 2015, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä počas októbra 2015 (a za príplatok aj v priebehu septembra 2015).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na baleársku Menorcu nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. októbra a návrat zo španielskeho Mahonu (MAH) dňa 14. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Mahon (Menorca) za 136 EUR (06.10.-14.10.2015)
Budapešť – Mahon (Menorca) za 148 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Mahon (Menorca) za 1932 CZK (rezervácia v ČJ)

Menorca

Znamenitá Menorca, veľkosťou na druhej pozícii z troch hlavných ostrovov Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), zaberá územie s rozlohou takmer 700 km² (kde žije skoro 100 tisíc obyvateľov). Rozprestiera sa v Stredozemnom mori – zhruba 200 km juhovýchodne od Barcelony, približne 50 km na východ od Mallorcy a asi 400 km západným smerom od talianskej Sardínie.

Úžasný Mahon versus pohodová Ciutadella de Menorca

Administratívne centrum Menorcy, príťažlivý Mahon (s medzinárodným letiskom a lodným prístaviskom), leží v juhovýchodnej partii ostrova. Na opačnom konci nájdete bývalé hlavné mesto – pôvabnú Ciutadella de Menorca. Na polceste medzi nimi narazíte na pohodové El Toro (358 m), z ktorého máte príležitosť si vychutnať celý tento magický stredomorský ostrov aj s okolím ako na dlani.

Nádherné plážové scenérie i obrovský kus histórie

Okrem excelentných pokojných pláži na Menorce Vás očakáva taktiež veľké množstvo prehistorických stavebných diel, pozostatkov po mysterióznych megalitických civilizáciách. Tajomná talajotická kultúra zanechala po sebe pútavé pozoruhodnosti ako “naveta” (kamenná hrobka s pohrebnou komorou), “taula” (monument v tvare T) a “talajot” (kamenné stavby rôzneho charakteru pripomínajúce neveľmi vzdialené sardínske nuraghi). Vynikajúca Naveta d’Es Tudons, mnohými pokladaná za najstaršiu “zastrešenú” stavbu v Európe, Vás čaká iba niekoľko kilometrov od Ciutadella de Menorca.

0