VLetenky

Menorca s Iberiou od 107 EUR

Cala Macarelleta
Grandiózna Cala Macarelleta na juhozápade baleárskej Menorcy (foto: Lali Masriera/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu najvýchodnejšieho z Baleárskych ostrovov, znamenitej Menorcy, pripravila pozvánku španielska letecká spoločnosť Iberia (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky na španielsku Menorcu kúpite za 79 GBP (alebo v prepočte cca 107 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú odlety s výnimkou blackoutu 15.06.-15.09.2015, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od apríla do júna a od septembra do októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na baleársku Menorcu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 16. septembra a návrat zo španielskeho Mahonu (MAH) dňa 23. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mahon (Menorca) za 79 GBP (16.09.-23.09.2015)
Viedeň – Mahon (Menorca) za 116 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Mahon (Menorca) za 122 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Mahon (Menorca) za 3399 CZK (rezervácia v ČJ)

Menorca

Famózna Menorca, veľkosťou na druhej pozícii z troch hlavných ostrovov Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), zaberá územie s rozlohou skoro 700 km² (kde žije takmer 100 tisíc obyvateľov). Rozkladá sa v Stredozemnom mori – približne 200 km na juhovýchod od Barcelony, zhruba 50 km východne od Mallorcy a asi 400 km západným smerom od talianskej Sardínie.

Skvelý Mahon versus príjemná Ciutadella de Menorca

Administratívne centrum Menorcy, pôvabný Mahon (s medzinárodným letiskom a lodným prístaviskom), leží v juhovýchodnej časti ostrova. Na opačnom konci nájdete bývalé hlavné mesto – príťažlivú Ciutadella de Menorca. Na polceste medzi nimi naďabíte na príjemné El Toro (358 m), z ktorého máte možnosť si vychutnať celý tento dramatický stredomorský ostrov aj s okolím ako na dlani.

Prekrásne plážové scenérie aj obrovský kusisko histórie

Okrem vynikajúcich kľudných pláži na Menorce Vás čaká takisto veľké množstvo prehistorických stavebných diel, pozostatkov po tajuplných megalitických civilizáciách. Mysteriózna talajotická kultúra zanechala po sebe atraktívne špeciality ako “naveta” (kamenná hrobka s pohrebnou komorou), “taula” (monument v tvare T) a “talajot” (kamenné stavby rozličného charakteru pripomínajúce neveľmi vzdialené sardínske nuraghi). Excelentná Naveta d’Es Tudons, mnohými považovaná za najstaršiu “zastrešenú” stavbu v Európe, Vás očakáva len niekoľko kilometrov od Ciutadella de Menorca.

0