VLetenky

Menorca s Enter Air od 93 EUR

Cala'n Porter
Idylická Cala’n Porter v južnej partii súostrovia Menorca (foto: Paul Stephenson/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu najvýchodnejšieho z Baleárskych ostrovov pripravila pozvánku spoločnosť TUI v rámci last minute ponuky charterových leteniek na palube Enter Air (s odletom z Katovíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Menorcu sú k dispozícii za 399 PLN (alebo cca 93 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 18. júla a návratom zo španielskeho Mahonu (MAH) dňa 1. augusta 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Katovice – Mahon (Menorca) za 399 PLN / 93 EUR (18.07.-01.08.2018)
Pozn.: priamy let s odbavenou batožinou

KTW-MAH
Katovice, Poľsko – Mahon (Menorca), Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Menorca

Famózna Menorca, veľkosťou na druhej pozícii z troch hlavných ostrovov Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), zaberá územie s rozlohou skoro 700 km² (kde žije takmer 100 tisíc obyvateľov). Rozkladá sa v Stredozemnom mori – približne 200 km juhovýchodne od Barcelony, zhruba 50 km na východ od Mallorcy a asi 400 km západným smerom od talianskej Sardínie.

Skvelý Mahon versus príjemná Ciutadella de Menorca

Administratívne centrum Menorcy, pôvabný Mahon (s medzinárodným letiskom a lodným prístaviskom), leží v juhovýchodnej časti ostrova. Na opačnom konci nájdete bývalé hlavné mesto – príťažlivú Ciutadella de Menorca. Na polceste medzi nimi naďabíte na pohodové El Toro (358 m), z ktorého máte šancu si vychutnať celý tento dramatický stredomorský ostrov aj s okolím ako na dlani.

Prekrásne plážové scenérie i obrovský kusisko histórie

Okrem excelentných (kľudných) pláži na Menorce Vás čaká takisto veľké množstvo prehistorických stavebných diel, pozostatkov po tajuplných megalitických civilizáciách. Mysteriózna talajotická kultúra zanechala po sebe pútavé pozoruhodnosti ako “naveta” (kamenná hrobka s pohrebnou komorou), “taula” (monument v tvare T) a “talajot” (kamenné stavby rozličného charakteru pripomínajúce neveľmi vzdialené sardínske nuraghi). Výborná Naveta d’Es Tudons, mnohými pokladaná za najstaršiu “zastrešenú” stavbu v Európe, Vás očakáva len niekoľko kilometrov od Ciutadella de Menorca.

0