VLetenky

Menorca s Enter Air od 70 EUR

Es Grau
Es Grau vo východnej partii súostrovia Menorca (foto: Markus Trienke/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na prehliadku najvýchodnejšieho z Baleárskych ostrovov pripravila pozvánku spoločnosť TUI v rámci last minute ponuky charterových leteniek na krídlach Enter Air (s odletom z Katovíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Menorcu sú k dispozícii za 299 PLN (alebo cca 70 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 1. augusta a návratom zo španielskeho Mahonu (MAH) dňa 15. augusta 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Katovice – Mahon (Menorca) za 299 PLN / 70 EUR (01.08.-15.08.2018)
Pozn.: priamy let s odbavenou batožinou

KTW-MAH
Katovice, Poľsko – Mahon (Menorca), Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Menorca

Znamenitá Menorca, veľkosťou na druhej priečka z troch hlavných ostrovov Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), zaberá územie s rozlohou takmer 700 km² (kde žije skoro 100 tisíc obyvateľov). Rozprestiera sa v Stredozemnom mori – zhruba 200 km juhovýchodne od Barcelony, približne 50 km na východ od Mallorcy a asi 400 km západným smerom od talianskej Sardínie.

Úžasný Mahon versus pohodová Ciutadella de Menorca

Administratívne centrum Menorcy, príťažlivý Mahon (s medzinárodným letiskom a lodným prístaviskom), leží v juhovýchodnej partii ostrova. Na opačnom konci nájdete bývalé hlavné mesto – pôvabnú Ciutadella de Menorca. Na polceste medzi nimi natrafíte na príjemné El Toro (358 m), z ktorého máte príležitosť si vychutnať celý tento magický stredomorský ostrov i s okolím ako na dlani.

Nádherné plážové scenérie i obrovský kus histórie

Okrem vynikajúcich (pokojných) pláži na Menorce Vás očakáva taktiež veľké množstvo prehistorických stavebných diel, pozostatkov po mysterióznych megalitických civilizáciách. Tajomná talajotická kultúra zanechala po sebe lákavé špeciality ako “naveta” (kamenná hrobka s pohrebnou komorou), “taula” (monument v tvare T) a “talajot” (kamenné stavby rôzneho charakteru pripomínajúce neveľmi vzdialené sardínske nuraghi). Vynikajúca Naveta d’Es Tudons, mnohými považovaná za najstaršiu “zastrešenú” stavbu v Európe, Vás čaká iba niekoľko kilometrov od Ciutadella de Menorca.

0