VLetenky

Menorca s Austrian Airlines za 99 EUR

Menorca
Idylická Cala Macarelleta v juhozápadnej partii (foto: Aitor Escauriaza/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu najvýchodnejšieho z Baleárskych ostrovov pripravila pozvánku spoločnosť TUI v rámci last minute ponuky charterových leteniek na krídlach spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Menorca sú k dispozícii za 99 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 8. júla (sobota) a návratom z Mahonu (MAH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 15. júla 2017 (sobota) – last minute ponuka charterových leteiek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mahon (Menorca) za 99 EUR (08.07.-15.07.2017)

Menorca

Famózna Menorca, veľkosťou na druhej priečke z troch hlavných ostrovov Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), zaberá územie s rozlohou skoro 700 km² (kde žije takmer 100 tisíc obyvateľov). Rozkladá sa v Stredozemnom mori – približne 200 km juhovýchodne od Barcelony, zhruba 50 km na východ od Mallorcy a asi 400 km západným smerom od talianskej Sardínie.

Skvelý Mahon versus príjemná Ciutadella de Menorca

Administratívne centrum Menorcy, príťažlivý Mahon (s medzinárodným letiskom a lodným prístaviskom), leží v juhovýchodnej časti ostrova. Na opačnom konci nájdete bývalé hlavné mesto – príťažlivú Ciutadella de Menorca. Na polceste medzi nimi naďabíte na pohodové El Toro (358 m), z ktorého máte možnosť si vychutnať celý tento dramatický stredomorský ostrov i s okolím ako na dlani.

Prekrásne plážové scenérie i obrovský kusisko histórie

Okrem vynikajúcich (kľudných) pláži Vás tu čaká takisto veľké množstvo prehistorických stavebných diel, pozostatkov po tajomných megalitických civilizáciách. Mysteriózna talajotická kultúra zanechala po sebe lákavé špeciality ako “naveta” (kamenná hrobka s pohrebnou komorou), “taula” (monument v tvare T) a “talajot” (kamenné stavby rozličného charakteru pripomínajúce neveľmi vzdialené sardínske nuraghi). Výborná Naveta d’Es Tudons, mnohými pokladaná za najstaršiu “zastrešenú” stavbu v Európe, Vás očakáva len niekoľko kilometrov od Ciutadella de Menorca.

0