VLetenky

Menorca s Austrian Airlines od 79 EUR

Menorca
Maják Favàritx vo východnej časti súostrovia Menorca (foto: Markus Trienke/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu najvýchodnejšieho z Baleárskych ostrovov pripravila pozvánku spoločnosť TUI v rámci last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Menorku sú k dispozícii za 79 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 12. augusta (sobota) a návratom z Mahonu (MAH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. augusta 2017 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mahon (Menorca) za 79 EUR (12.08.-19.08.2017)

Menorca

Znamenitá Menorca, veľkosťou na druhej pozícii z troch hlavných ostrovov Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), zaberá územie s rozlohou takmer 700 km² (kde žije skoro 100 tisíc obyvateľov). Rozprestiera sa v Stredozemnom mori – zhruba 200 km juhovýchodne od Barcelony, približne 50 km na východ od Mallorcy a asi 400 km západným smerom od talianskej Sardínie.

Úžasný Mahon versus pohodová Ciutadella de Menorca

Administratívne centrum Menorcy, pôvabný Mahon (s medzinárodným letiskom a lodným prístaviskom), leží v juhovýchodnej partii ostrova. Na opačnom konci nájdete bývalé hlavné mesto – pôvabnú Ciutadella de Menorca. Na polceste medzi nimi natrafíte na príjemné El Toro (358 m), z ktorého máte možnosť si vychutnať celý tento magický stredomorský ostrov aj s okolím ako na dlani.

Nádherné plážové scenérie aj obrovský kus histórie

Okrem výborných (pokojných) pláži Vás tu očakáva taktiež veľké množstvo prehistorických stavebných diel, pozostatkov po mysterióznych megalitických civilizáciách. Tajomná talajotická kultúra zanechala po sebe pútavé pozoruhodnosti ako “naveta” (kamenná hrobka s pohrebnou komorou), “taula” (monument v tvare T) a “talajot” (kamenné stavby rôzneho charakteru pripomínajúce neveľmi vzdialené sardínske nuraghi). Vynikajúca Naveta d’Es Tudons, mnohými považovaná za najstaršiu “zastrešenú” stavbu v Európe, Vás čaká iba niekoľko kilometrov od Ciutadella de Menorca.

0