VLetenky

Maurícius s Air Seychelles od 672 EUR

Triolet
Scenérie Indického oceánu západného pobrežia Maurícia (foto: Winkelbohrer/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na excelentné súostrovie Maurícius v znamenitom Indickom oceáne sa máte príležitosť vybrať s leteckou spoločnosťou Air Seychelles v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na Maurícius sa dajú kúpiť za 672 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 31.12.-03.07. a 16.08.-18.12., min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť tarifu nájdete (s odletmi) v čase od polovice augusta do začiatku decembra 2015 (a za o pár EUR nižšiu sumu aj v prvých mesiacoch roku 2016).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius nech bude napr. odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 17. augusta s návratom z Port Louis (MRU) dňa 30. augusta 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Port Louis za 672 EUR (17.08.-30.08.2015)
Praha – Port Louis za 672 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Port Louis za 18386 CZK (rezervácia v ČJ)

Maurícius

Nádherné tropické súostrovie Maurícius Vás čaká v očarujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km východne od Madagaskaru (a približne 2000 km na juhovýchod od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa radia francúzsky Réunion, vzdialený zhruba 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá vyše 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale pôsobivom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Prekrásne ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova sa do tohto úžasného súostrovia radia aj kúzelný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fantastickom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (pravdepodobne pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Príťažlivý Port Louis a jeho širšie okolie

Pôvabný Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia. Ak sa vypravíte z Port Louis na juh, naďabíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte možnosť venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako čosi medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však rozhodne nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Atraktívne národné parky a fantastické plážové scenérie

Trošku južnejšie narazíte na dramatický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, impresívnymi tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac impozantných vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia tvoria čarokrásne pláže s bielym pieskom a úžasnými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0