VLetenky

Maurícius s Turkish Airlines od 603 EUR

Club Med
Idylická lokalita Albion na západnom pobreží Maurícia (foto: Antoine Debroye/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na grandiózny ostrov Maurícius vo famóznom Indickom oceáne máte šancu zamieriť (aj v čase “zimných sviatkov”) s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky na východoafrické súostrovie Maurícius (do Port Louis) sa dajú kúpiť za 603 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú cesty v období od 14. decembra 2015 do 26. marca 2016 (s výnimkou blackoutu 17.12.-27.12.2015), min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z uvedeného cestovného obdobia) a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 14. decembra 2015 s návratom z Port Louis (MRU) dňa 5. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Port Louis za 603 EUR (14.12.2015-05.01.2016)
Budapešť – Port Louis za 632 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Port Louis za 633 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Port Louis za 17164 CZK (rezervácia v ČJ)

Maurícius

Prekrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho svetadielu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. priečka v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto skvelého súostrovia patria i čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Pokiaľ sa vypravíte z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte príležitosť venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však v žiadnom prípade nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fantastické plážové scenérie

Trochu južnejšie natrafíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), zatiaľ čo pobrežie Maurícia vytvárajú čarokrásne pláže s bielym pieskom a skelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0