VLetenky

Maurícius s Turkish Airlines od 567 EUR

Mauritius
Scenérie Indického oceánu na pobreží Maurícia (foto: The Travel Manuel/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na tropický ostrov Maurícius v Indickom oceáne sa máte príležitosť vydať aj v priebehu letných a zimných prázdnin vďaka ponuke spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius (do Port Louis) sa predávajú za 567 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v čase od konca mája 2018 do konca marca 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. júla a návrat z Port Louis (MRU) dňa 18. júla 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky na Maurícius môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 12. decembra a návrat z Port Louis (MRU) dňa 27. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Port Louis za 567 EUR (04.07.-18.07.2018)
Praha – Port Louis za 567 EUR (12.12.-27.12.2018)

Praha – Port Louis za 589 EUR (18.12.-27.12.2018)

PRG-MRU
Praha, Česko – Port Louis, Maurícius (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maurícius

Nádherné tropické súostrovie Maurícius Vás čaká v očarujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa radia francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá vyše 2000 km², čomu zodpovedá 181. priečka v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale pôsobivom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Prekrásne ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova sa do tohto úžasného súostrovia zaraďujú i kúzelný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius i na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fantastickom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (pravdepodobne pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na zemeguli vôbec).

Príťažlivý Port Louis a jeho širšie okolie

Pôvabný Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia. Ak sa vypravíte z Port Louis na juh, naďabíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte šancu venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však rozhodne nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Atraktívne národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trošku južnejšie narazíte na drmaatický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, impresívnymi tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac impozantných vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), zatiaľ čo pobrežie Maurícia vytvárajú čarokrásne pláže s bielym pieskom a úžasnými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0