VLetenky

Maurícius s TUI od 368 EUR

Mauritius
Fotogenické scenérie východného pobrežia Maurícia (foto: Gary Bembridge/Flickr/CC BY 2.0)

Na grandiózne súostrovie Maurícius v obdivuhodnom Indickom oceáne sa máte možnosť vydať (aj počas Vianoc) s last minute ponukou TUI/Arkefly (s odletom z Poľska).

Spiatočné letenky na Maurícius sú k dispozícii za 1597 PLN (cca 368 EUR) s odletom z Varšavy (WAW) dňa 16. decembra (streda) a návratom z Port Louis (MRU) o 11 dní neskôr, t.j. dňa 27. decembra 2015 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Port Louis za 1597 PLN (16.12.-27.12.2015)

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers Wizz Air (Ryanair) na trase Budapešť – Varšava.

Maurícius

Čarokrásne tropické súostrovie Maurícius Vás čaká v očarujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km východne od Madagaskaru (a približne 2000 km na juhovýchod od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa radia francúzsky Réunion, vzdialený zhruba 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá vyše 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale pôsobivom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto úžasného súostrovia patria i kúzelný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (pravdepodobne pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Príťažlivý Port Louis a jeho širšie okolie

Pôvabný Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia. Ak sa vyberiete z Port Louis na juh, naďabíte na prírodný park Casela. V tomto priestore sa možno venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako čosi medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však sa v žiadnom prípade neradia k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Atraktívne národné parky a fascinujúce plážové scenérie

O niečo južnejšie naďabíte na dramatický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, impresívnymi tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac impozantných vrcholov sopečného pôvodu (s vynikajúcim výhľadom), kým pobrežie Maurícia tvoria prekrásne pláže s bielym pieskom a úžasnými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0