VLetenky

Maurícius s Thomson Airways od 460 EUR

Maurícius
Pohľad na Le Morne na juhozápade Maurícia z Mt Tamarin (foto: carrotmadman6/Flickr)

Na fenomenálne súostrovie Maurícius v neskutočnom Indickom oceáne sa máte šancu vydať za rozumný peniaz (na konci letných prázdnin) s britskou leteckou spoločnosťou Thomson Airways (zo skupiny TUI Group), najväčšou svetovou charterovou aerolíniou.

Spiatočné letenky na excelentný východoafrický Maurícius sú k dispozícii za 369 GBP (alebo v prepočte cca 460 EUR) s odletom z britského leteckého prístavu Londýn-Gatwick (LGW) dňa 24. augusta (nedeľa) s návratom z Port Louis (MRU) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 8. septembra 2014 (pondelok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Londýn – Port Louis za 369 GBP (24.08.-08.09.2014)

Letecké priblíženie do Londýna

Aj keď termín odletu z Británie sa približuje, trošku ho kompenzuje vynikajúca letecká dostupnosť Londýna z našich končín low costovými dopravcami. Na londýnske letisko Luton docestujete za priaznivú sumu z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, kým Wizz Air obsluhuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, obsluhuje taktiež letecká spoločnosť Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske low costové letisko Stansted doputujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Priamo na London Gatwick Intl Airport núka letecké linky Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy (avšak “pár dní či týždňov pred odletom” už nie za príliš lákavú cenu).

Maurícius

Prekrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho svetadielu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto skvelého súostrovia patria aj čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej partii západného pobrežia. Pokiaľ sa vydáte z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte šancu venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však zaiste nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Atraktívne národné parky a fantastické plážové scenérie

O čosi južnejšie naďabíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s výborným výhľadom), kým pobrežie Maurícia vytvárajú čarokrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0