VLetenky

Maurícius s Thomson Airways od 339 EUR

Flic en Flac
Grandiózne Flic-en-Flac v juhozápadnom regióne Maurícia (foto: Giorgio Minguzzi/Flickr)

Na znamenité súostrovie Maurícius v neskutočnom Indickom oceáne sa možno vybrať s britskou leteckou spoločnosťou Thomson Airways (TUI Group), najväčšou svetovou charterovou aerolíniou.

Spiatočné letenky na fenomenálny východoafrický Maurícius sú k dispozícii za 269 GBP (alebo v prepočte cca 339 EUR) s odletom z britského leteckého prístavu Londýn-Gatwick (LGW) dňa 7. decembra (nedeľa) s návratom z Port Louis (MRU) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 22. decembra 2014 (pondelok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Londýn – Port Louis za 269 GBP (07.12.-22.12.2014)

Letecký prískok do Londýna

Aj keď termín odletu z Británie sa približuje, trošku ho kompenzuje vynikajúca letecká dostupnosť Londýna z našich končín low costovými dopravcami. Na londýnske letisko Luton docestujete za rozumný peniaz z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, kým Wizz Air obsluhuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež letecká spoločnosť Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske low costové letisko Stansted doputujete Ryanair-om z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Priamo na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy (avšak “pár dní či týždňov pred odletom” už nie za príliš lákavú sumu).

Maurícius

Nádherné tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho svetadielu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. priečka v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Čarokrásne ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto skvelého súostrovia patria aj čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fantastickom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej partii západného pobrežia. Pokiaľ sa vadáte z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte šancu venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však v žiadnom prípade nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fantastické plážové scenérie

O čosi južnejšie narazíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac majestátnych vrcholov sopečného pôvodu (s výborným výhľadom), zatiaľ čo pobrežie Maurícia vytvárajú prekrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0